Skocz do zawartości

54l BlackWater ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , zamierzam stworzyć zbiorniczek BW ..

:arrow: Oświetlenie : standard 15watt

:arrow: Filtracja : aquael fani 1 plus

:arrow: Grzałka : aquael 50 wat noname

:arrow: Ozdoby : głownie korzenie , gałęzie . (przecież to BW :D)

:arrow: Rośliny : zastosuje głownie nurzaniec .

 

Jakieś pomysły co jeszcze dodać , jaka obsada , podłoże (myślałem nad zwykłym piaskiem) .

 

Przenoszę. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zasługujesz na +1.

Piszemy Ci, że nie będziesz mógł dobrać obsady jeżeli nie znasz parametrów.

54l-obsada-t53277.html kopiujesz ten temat.

Jakim prawem chcesz zakładać BW nie mając testów? Wiesz coś w ogóle o Czarnych Wodach?

Piszesz, że się zajmiesz parametrami później, g**no prawda, jak dla mnie nawet nie raczysz ich kupić, sądząc po tym co piszesz, jesteś bardziej zainteresowany tym co ty chcesz, a nie tym co ryby powinny mieć. A co jeżeli postawisz BW, kupisz ryby , a się okaże, że Ph-7,9??????? Będzie problem jak z bocjami.

 

Zastanów się nad tym, jak postępujesz, bo złą drogą idziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiem tak że nigdy nie mierzyłem parametrów wody w moim "BW" przedtem gdy nie było to bw zauważyłem po ramirezkach że są osowiałe i mają złożone płetwy , więc wtedy zacząłem zmiękczać wodę dodaje co tydzień 3 szyszki olchy i problem znikł wodę filtruję przez torf . Problemy znikł ramirezki są żywe i barwne . Tak samo jak neonki nie wykazują żądnych oznak choroby , oraz otosy które są wymagającymi rybkami nie narzekają tylko wcinają co się da :) A więc duża ryb z BW wymaga miękkiej i kwaśnej wody więc duża ilość szyszek olchy liści dębu oraz filtrowanie przez torf powinny załatwić sprawę . Więc jeśli to zrobisz możesz ewentualnie kupić jakiś test na Ph i kH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...