Jump to content
Sign in to follow this  
BigDeal

Zalanie mieszkania przez akwarium skutki tego i przyczyny.

Recommended Posts

Czy ktos miał zalane mieszkanie przez akwarium ? Jak do tego doszło ? Jak duże były straty ?Ile pięter bylo zalenych w dół ?

Ja Ci mogę powiedzieć jak wyglądało zalanie przez pralkę oraz jak się ubezpieczyć od takich zdarzeń i ile to kosztuje.

Zalanie przez pralkę przerabiałem na własnej skórze , dlatego mam podwyszony próg w łazience po za tym wszystkie nowe pralki maja blokadę przed zalaniem.

Ja miałem zalany pokój dwukrotnie.

Raz około 50 litrów. Raz x razy tyle. Woda lała się (z kranu przez 3 godziny a umywalki brak :o )

Tyle dobrze że w/w pokój mam w piwnicy.

Straty? Zerwane panele podłogowe już za pierwszym razem (tym mniej tragicznym).

Za drugim razem długotrwałe suszenie/wietrzenie oraz walka z pojawiającą się pleśnią.

Dlatego też m.in. fishroom w budowie...

Pleśń była dlatego że w piwnicy jest zawsze wilgotniej czy z powodu długo stojącej wody na ziemi?

Pleśń była dlatego że w piwnicy jest zawsze wilgotniej czy z powodu długo stojącej wody na ziemi?

Nie mam wilgotnej piwnicy więc przez zalanie. Woda nie stała długo (zalanie z wypompowaniem trwało kilka godzin, ale wystarczyło).

Pleśń przestała się pojawiać po około 2 tygodniach (suszenia i czyszczenia).

Ja mam tendencję do zapominania o odkręconej osmozie, na szczęście woda leci z niej wolniej niż z kranu. Ostatnio wyniesione 70l wody, na podłodze beton wystarczyło zebrać i porządnie wywietrzyć.

Mi raz poszedł wąż od filtra.

Jakieś 30 l.

Panele przetrwały, za to dywan trzeba było prać 3 razy zanim stracił "zapaszek" jeziorka.

Nikogo nie zalało.

Osobiście częściej słyszę o awarii pralki niż akwarium, jeśli chodzi o zalewanie czegokolwiek.

Tylko weż pod uwagę że pralkę ma każdy w domu , a akwarium jest powiedzmy w 0,1% domów. Nie chce mi się wierzyć żeby woda nie przeleciała na nizsze piętro przy 30 litrach.

A wiesz, że nawet byłam się pytać u sąsiadki i nic nie poszło.

Może to zależy od budownictwa.

Albo masz mega w porządku sąsiada albo stropy zabezpieczone przed zalaniem , u mnie w bloku z wielkiej plyty gdy pralka wylała parę litrów sąsiad z dołu byl po 20 minutach.