Skocz do zawartości

Zalanie mieszkania przez akwarium skutki tego i przyczyny.


BigDeal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem zalany pokój dwukrotnie.

 

Raz około 50 litrów. Raz x razy tyle. Woda lała się (z kranu przez 3 godziny a umywalki brak :o )

 

Tyle dobrze że w/w pokój mam w piwnicy.

 

Straty? Zerwane panele podłogowe już za pierwszym razem (tym mniej tragicznym).

Za drugim razem długotrwałe suszenie/wietrzenie oraz walka z pojawiającą się pleśnią.

 

Dlatego też m.in. fishroom w budowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleśń była dlatego że w piwnicy jest zawsze wilgotniej czy z powodu długo stojącej wody na ziemi?

Nie mam wilgotnej piwnicy więc przez zalanie. Woda nie stała długo (zalanie z wypompowaniem trwało kilka godzin, ale wystarczyło).

 

Pleśń przestała się pojawiać po około 2 tygodniach (suszenia i czyszczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Koszmar każdego pasjonata.

W mojej morskiej 300-tce puścił silikon, gdy siedziałam przy stole obok. W mieszkaniu obyło się bez szkód, bo szybko zareagowałam, ale spustoszeń w obsadzie i życiu baniaka nie potrafię oszacować... 🙁

 

Na dłuższą metę przetrwały mi tylko 3 ryby (z czego o stan jednej z nich długo walczyłam), połowa ukwiałów, zaledwie jedna krewetka, trzy kraby i kilka ślimaków. Niestety wszystkie korale i masę obsady szlag trafił.

 

Akwarium słonowodne to bardzo delikatny i złożony ekosystem, nawet drobna zmiana potrafi być tragiczna w skutkach, a co dopiero taki wypadek i nagłe przenoszenie na szybko do nowego szkła.

Myślę że i tak miałam dużo szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...