Skocz do zawartości

Zamykanie tematów - kryteria oceny przez moderatorów


Łoren
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i widzisz Blacksubmarine, Lopezz popełnił jeden błąd,a Ty już się czepiasz.

Tylko tak jak pisałem to raz na kilkaset postów.

Łaskę i laskę oba polskie słowa i co,nie ma różnicy L czy Ł ?

 

I chuuuj ze skarpetami.

Jak Cię kocha to i w zielonych będzie chciała.

 

Nie popełniłem błędu, napisałem tak, jak piszą userzy... No ale po co to poprawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jutro będzie wrzawa dalej, bo piątek.

W sobotę się każdy czymś zajmie.

W niedziele trza pobiec do tacy.

I od poniedziałku tematu nie ma. Każdy zapomni albo sobie odpuści.

 

Skąd ja to znam? ;)

 

 

Laske, Laskę...czy to ważne? Ważne czy ktoś robi. Jak coś to PW.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejście na offtopy jako powód zamknięcia tematu, albo nawet wlepienia ostrzeżenia to element faktycznie częsty na forum SA. Czasami dyskusja schodzi na inny temat, potem na jeszcze inny i robi się ciekawie, początkowy temat ewoluuje, ale wg moderatora to już OT. Więc faktycznie to widzimisię moderatora i do tego jeszcze pogróżki na PW za OT.

 

Ty Sławek jak się spotykasz ze znajomymi to po zejściu na OT, choćby ciekawy, kończysz spotkanie?

 

No i ta paranoidalna dbałość o ortografię - sam błędy robię rzadko - podczas gdy sam moderator nie dostrzega swoich potknięć. O tu na przykład Mapet życzy miłej "lektóry". link :)

 

 

Popatrz na OT jako właściciel tematu a potem jako szukający user jakiś konkretów. Zakładasz temat a ktoś Ci w nim syfi i nie doczekasz się odpowiedzi.

Rejestrujesz się na forum, szukasz zagadnień które Cię interesują i co znajdujesz? 20 tematów nie na temat i co robisz?

Zakładasz nowy temat a co w tym temacie?

Znów syf i takim sposobem nigdy się nie dowiesz.

A TY jako doświadczony akwarysta udzielasz się w tematach, które Ci pasują a nie czytasz z nadzieją, że znajdziesz coś pomocnego.

Umiesz spojrzeć na to z tej strony?

I zapewne to była do mnie wycieczka związana z pw-em na temat Twojego octu.

Czytamy tematy bo musimy i to najgorsze bzdury czasami nawet. Więc wiemy co w każdym temacie jest. Jeżeli uznam że jest wyczerpany i "właściciel" tematu dostał dobrą odpowiedź jak również nie pyta o dalsze zagadnienia, to jaki jest sens go ciągnąć? Dla spamu czy pisania bzdur?

Ile czasu spędziłeś żeby znaleźć mój błąd? Data mojego postu 18.08 , więc trochę Ci to zajeło. Bo jakimś dziwnym trafem nasze moment wyłapiecie.

A żeby Siebie na wzajem poprawić lub Swój znaleźć to ciężko?

Sprawdź moje pierwsze posty i zarzuć mi, że nie używałem polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i finalnie - jak w wielu innych przypadkach próby dojścia do rozwiązania jakiegoś problemu kończą się niczym - pewnie nie długo pojawią się wklejane kotki i inne tego typu historie. Poziom dyskusji schodzi na psy - szkoda.

P.S - Sławek żeby było jasne - Ja osobiście nie mam nic do nikogo z administracji ani do Ciebie ani do nikogo innego, nie wywoływałem nikogo personalnie "do tablicy". Rozumiem także że moderatorzy to także ludzie i nie są nieomylni a czasami zwyczajnie po ludzku nawet zmęczeni - zdarzają się sytuacje konfliktowe ale są one rozwiązywalne. Chodziło mi o to aby wywołać dyskusję (nie przepychanki , nie kopanie się pod stołem) o ewentualnych korektach tego co jest często praktykowane (zamykanie tematów) które jak widać są w zasięgu ręki i zależą na dobrą sprawę wyłącznie od dobrej woli moderatorów.

Co do szukania dziury w całym ... Nie wydaje mi się żebym był człowiekiem konfliktowym i nagminnie wywoływał bardziej lub mniej kontrowersyjne sytuacje . Nie mniej jednak nie pozwolę sobie po sobie "jeździć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapet, ja Cię naprawdę nie szpieguję. :) "Lektóry" znalazłem przypadkiem przeszukując forum, bo coś chciałem doczytać i to na długo przed octem. :) To pokazuje, że każdy się może pomylić. Większość informacji czerpię z przeszukiwani internetu, w tym forum SA.

 

Zgłaszam wniosek, żeby moderatorzy wydzielali tematy z OT, a nie go zamykali.

 

Na innych forach ktoś w pierwszym poście pyta czy chlor jest w wodzie po dodaniu soli, a kończy się po kilkunastu stronach na oświetleniu LED. Po drodze jest jeszcze np. ocet. ;)

 

Podobne wątki i tematy/pytania są grupowane w jeden, także łatwiej odnaleźć taką kobyłę i czyta się jak kryminał.

 

Jak uważacie? Jest okazja żeby coś konstruktywnego teraz zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach ktoś w pierwszym poście pyta czy chlor jest w wodzie po dodaniu soli, a kończy się po kilkunastu stronach na oświetleniu LED. Po drodze jest jeszcze np. ocet. ;)

 

Czyli Twoim zdaniem równie dobrze można skasować na forum wszystkie kategorie i pisać w pojedynczych tematach o wszystkim?

Absurd.

Po to forum ma działy aby każdy mógł w łatwy sposób dotrzeć do interesującej go tematyki. Podręczniki też mają coś takiego jak spis treści.

Dlatego codziennie x tematów jest przenoszonych do działów, których dotyczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Zgłaszam wniosek, żeby moderatorzy wydzielali tematy z OT, a nie go zamykali.

A kto będzie miał podejmować decyzję od którego postu dany wątek ciąć? Autor tematu? Autor OT postu? Moderator?

Jak modek to znowu będą jęki typu -W moim poście było mniej OT a więcej treści do tamtego co to w nim toto było ... Dlaczego został wydzielony i położony/połączony z innym tematem?

Do tego "modzi" każdy będą musieli studiować i wrzucać do konkretnych postów-śmietników ...

Tu mamy coś o oświetleniu ...

Tu trochę no3 ...

Tu się obrzucają gównem to do nawożenia go ...

Jak to się fajnie czyimś czasem dysponuje, sami dyrektorzy i żadnego robola.

 

EDIT

To ja mam tego typu pomysł. Tak w ramach bycia "dyrektorem", sugeruję "nadania" ograniczonych praw moderatora każdemu autorowi tematu. Niech sam dba o porządek i kulturę wypowiedzi we własnym temacie, bo jak nie to ban ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgadzam, ale w zamian za wydzielanie postów userzy mają obowiązek:

1. Czytać regulamin akceptując go.

2. Zakłądać tematy zgodnie z wytycznymi działu.

3. Nie robić baboli, używać spacji i dużych liter.

 

 

The best:

 

Tu się obrzucają gównem to do nawożenia go ...

Jak to się fajnie czyimś czasem dysponuje, sami dyrektorzy i żadnego robola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź moje pierwsze posty i zarzuć mi, że nie używałem polskich znaków.

To dlaczego kolego Mapet czepiałeś się mnie, kiedy pisałem z Motoroli która nie posiada pl znaków?

 

A ja proponuję stworzyć dział OT gdzie będą przenoszone takie tematy albo niech każdy dba o porządek w swoim temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję stworzyć dział OT gdzie będą przenoszone takie tematy albo niech każdy dba o porządek w swoim temacie...

 

 

A może od razu każdemu dać admina? Lub Moderatora? Jak ktoś może dbać o porządek w swoim temacie kiedy sam robi byki i spamuje?

 

Na innych forach ktoś w pierwszym poście pyta czy chlor jest w wodzie po dodaniu soli, a kończy się po kilkunastu stronach na oświetleniu LED. Po drodze jest jeszcze np. ocet. ;)

 

Uważasz że takie rozwiązanie jest dobre? Szukając konkretnej informacji, trzeba przewertować dziesiątki jak nie setki stron ze spamem. Proszę litości, jeżeli macie dawać takie propozycje to darujcie sobie. ;)

 

Rozmawiać można, nawet trzeba, więc proszę pisać na temat, kolejne posty niewnoszące nic do tematu będą odpowiednio wynagradzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Osobiście uważam, że eksperci i modzi powinni sobie pogadać w dziale.

A tu powinna być podana tylko jedna konkretna odpowiedź w stylu:

-Temat został wyczerpany, zaczął się OT, późniejsze szukanie przydatnych informacji jest utrudnione.

Nie wiem sam. Może:

- Bo tak.

 

Pojęcia nie mam co wymyślicie. Ale obecnie wszyscy się zakręciliście i temat zaczyna dążyć w całkowicie innym kierunku. Nie zauważyliście tego? ;)

 

Ps: na dzisiaj kupiłem już popcorn i colę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podczepię się. Moim zdaniem, gdyby to ode mnie zależało, dawał bym bana profilaktycznego, dziennego, za minimum 2 błędy ortograficzne, interpunkcyjne czy diakrytyczne. To jest Polskie forum, tak samo jak Polski jest Naszym ojczystym językiem. Więc szanujmy go, i szanujmy innych userów pisząc poprawnie.

Co do poprawności pisowni przez adminów/modów/przyjaciół/ekspertów. Zdarza się ze mod/.../.../... poprawiając błędy w poście, sam je popełnia w opisie błędów O_O. No, ale co wolno wojewodzie - nie wolno Tobie smrodzie.

Zamykanie tematów? Pewnie by się znalazło kilka niesłusznie zamkniętych. Jednak, mod tu sprawuje władze, i to jest jego decyzja. A wszelkie pretensje czy roszczenia kierować do Admina, też niech coś robi.

Fakt. Piękny bałagan by powstał bez usuwania OTów czy sprzątania z zbędnych postów. Niestety, mamy taką naturę. Polak zna się na wszystkim, stąd często gęsto Off'y. Mod nie powinien się wywyższać, a user nie powinien przeginać.

Prawda leży na środku.A nie da się zaspokoić wszystkich.

I żeby nie było. Pisze to jako user i jako były mod. Więc znam obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...