Skocz do zawartości

Trochę krytyki


tomeksup
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję swobodnie, bo tutaj chyba można, porozmawiać na temat dziwna-zawiesina-na-tafli-wody-t53139.html. Facet kupił akwarium. Popełnił mnóstwo błędów. W akcie desperacji rzucił się na forum żeby ratować ryby, a Wy ?

 

Proszę...

Pełno rad typu "głupi jesteś", nie masz wiedzy. Zarzuciliście linkami. A Rainbow, Mapet, Luna skorzystali, bo nabili sobię statystykę ostrzeżeń zamiast pomóc ratować ryby.

 

Też bym się wnerwił, gdyby padły mi ryby za tyle kasy. Nie martw się wyhodujesz nowe.

 

Gratuluję. Cenzura jeszcze lepsza niż w Chinach i na Białorusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej dostane bana ale napisze:

Sam mam dwa ostrzeżenia i o ile z jednym się częściowo zgadzam drugie było całkiem bez postawne.

 

Popełnił mnóstwo błędów.

Mam nadzieję, że się nie zniechęci tylko poczyta, pogłębi wiedzę i kolejna próba hodowli będzie bardziej udana.

 

W akcie desperacji rzucił się na forum żeby ratować ryby, a Wy ?

Ja osobiście pewnie wypiłbym trochę alkoholu jakbym był zdesperowany. ;-)

 

Pełno rad typu "głupi jesteś", nie masz wiedzy.

Wiedzy naprawdę zabrakło ale jestem przeciwny by kogoś obrażać.

 

Zarzuciliście linkami.

To prawidłowo trochę poczytać nikomu nie zaszkodzi.

 

A Rainbow, Mapet, Luna skorzystali, bo nabili sobię statystykę ostrzeżeń

Rola moderatora naprawdę nie jest łatwa, osoby się starają by był ład i porządek,

czasem może za bardzo ale należy docenić to co robią dobrego.

 

pomóc ratować ryby

Czasami naprawdę się nie da pomóc zwłaszcza jeśli brakuje informacji.

Czasami nawet jak ktoś dobrze doradzi to też się nie uda.

 

Też bym się wnerwił, gdyby padły mi ryby za tyle kasy.

Nic dziwnego ale skoro się nie zna na akwarystyce to pierw powinien spytać, a później robić.

 

Cenzura jeszcze lepsza niż w Chinach i na Białorusi.

Chyba trochę przesadzasz choć fakt regulamin forum jest bardzo rygorystyczny.

 

Mam też takie uczucie, że pojawiają się codziennie nowe osoby i piszą posty typu:

- Moje rybki zdychają...

- Mam problem z...

- Czemu rybka nie pływa...

- Gniją mi roślinki...

Po dodaniu więcej faktów okazuje się, że trzymają 30 rybek w 12 litrowym zbiorniku,

nie mają filtra lub oświetlenia (takie podstawowe błędy) OK, może się zdarzyć 2-3 razy

lecz po 100 takich wiadomości widać, że ktoś sobie robi "jaja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A Rainbow, Mapet, Luna skorzystali, bo nabili sobię statystykę ostrzeżeń zamiast pomóc ratować ryby.

 

Pomóc?

 

Moderator jest od pilnowania porządku a nie od pomagania.

Ma czas wolny to odpisze, pomoże. Nie ma? To nie odpisze.

 

Nie wiem co w tym jest skomplikowanego :roll:

 

 

Ps: Statystyki nabili sobie czy Wam? Bo to jest mała różnica ;)

ps2: zieeewwww.....nic nowego się tu nie dzieje. Moderatorzy bee, gupik w kuli cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności - jak widać na tym przykładzie nieznajomość zagadnień przekłada się na kieszeń. Ja tu nie doszukiwałbym się winy po stronie forumowiczów udzielających rad , czy moderatorów - porady były jak najbardziej poprawne moim zdaniem - wskazanie linków do podstawowej wiedzy akwarystycznej. Należy także podkreślić że od założenia tematu do padnięcia ryb upłynęło 3 dni...Na przeczytanie kilkunastu stron potrzeba 2-4 godziny i można wyciągnąć jakieś wnioski o ile się chce je wyciągnąć . Zakładający temat także nie zdołał napisać co zdążył zrobić w tym czasie .

Co do kwestii cenzury - powiem tak - po części mogę się zgodzić z tym że to forum jest specyficzne pod tym względem, że wymagania poprawności językowej stoją o kilka poziomów wyżej niż kwestie merytoryczne. Ale z drugiej strony trzeba powiedzieć że takie podejście ma także plusy - podstawowym jest czytelność tekstu i możliwość zrozumienia o co pytającemu chodzi - nie zawsze jest to takie oczywiste. Natomiast nie doszukałem się tu nigdzie kwestii cenzury jako takiej. Myślę że do Korei Północnej , czy Białorusi jest nam mimo wszystko daleko , a wprowadzanie nerwowej atmosfery nie służy wyjaśnieniu meritum sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)A Rainbow, Mapet, Luna skorzystali, bo nabili sobię statystykę ostrzeżeń zamiast pomóc ratować ryby.

(...)Gratuluję. Cenzura jeszcze lepsza niż w Chinach i na Białorusi.

Witaj. Skoro wymieniłeś nas po nickach to i ja czuję się zaproszona do tematu.

 

Po pierwsze - forum ma regulamin. Jest w nim jasno napisane, że należy pisać poprawnie.

Akceptujesz regulamin? To pisz starannie.

Nie czytałeś regulaminu? Twój problem. Nie miej pretensji, że ktoś zwraca Ci uwagę.

To nie jest forum 5-10-15 tylko portal akwarystyczny, w dodatku jeden z większych. Poza tym, co oczywiste, my wszyscy jako społeczność świadczymy o forum.

Zatem trzymajmy wszyscy pewien poziom.

 

Co do moderatorów.

Nikt z nas niczego tu sobie nie nabija, co to w ogóle za absurdalny zarzut. Wiesz w ogóle o czym mówisz?

Poświęcamy swój czas wolny na poprawianie byków, przenoszenie tematów do odpowiednich działów i generalnie na porządkowanie forum jako całości. Ciekawe jak wyglądałoby to miejsce gdyby nie było komu się tym wszystkim zająć ;)

Poza tym jesteśmy w równym stopniu zobowiązani do odpowiadania w tematach, co wszyscy inni użytkownicy forum.

Zatem wybacz, ale Twoje wytyczne odnośnie tego co i kto powinien są absolutnie nie na miejscu i pokusiłabym się nawet o określenie: bezczelne...

 

Jeśli masz coś do któregoś z nas zielonych to pisz pw, bo tego typu tematy są zbędne i mówiąc szczerze, żenujące.

 

Pozdrawiam i życzę więcej dystansu.

 

Wszystko dokładnie zostało wyjaśnione. Zamykam.

Nantai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...