Jump to content

no3 a glony


Klakier1984
 Share

Recommended Posts

Jeżeli mod uzna pytanie za zbyt głupie to proszę od razu zamknąć temat :)

 

Chodzi o to, że kontrolując parametry wody zawsze skupiałem się na ph, kh i gh oraz no2 gdyż jak wszyscy wiemy to stężenie zabija już w najbardziej śladowej ilości. No3 zawsze traktowałem trochę po macoszemu sprawdzając je od święta. Przeglądając liczne tematy traktujące o wodzie w akwarium przy no3 niemal wszędzie pisze iż gdy występuje w akwarium zwłaszcza w nadmiernej ilości dochodzi do gwałtownego rozkwitu glonów. Jako, że u siebie w akwa glonów praktycznie nie widuję to mogę przyjąć, że stężenie, które jest w baniaku nie jest szkodliwe ?

Link to comment
Share on other sites

Przeglądając liczne tematy traktujące o wodzie w akwarium przy no3 niemal wszędzie pisze iż gdy występuje w akwarium zwłaszcza w nadmiernej ilości dochodzi do gwałtownego rozkwitu glonów.

To twierdzenie w zasadzie przeszło już do lamusa - zostało potwierdzone z całą pewnością ze za zakwity glonów nie odpowiadają nadmiary tylko braki poszczególnych pierwiastków i/lub ich niewłaściwe proporcje w stosunku do siebie. Jeśli nie masz glonów to oznacza że masz w akwarium równowagę a poziomy NO3 i PO4 przy Twoim oświetleniu i pozostałych parametrach wody (Ph, KH, GH) są prawidłowe i nie oznacza to ze są zerowe - gdyby tak było miałbyś akwarium całe w glonach.
Link to comment
Share on other sites

Jeśli akwarium funkcjonuje dobrze , rośliny przyrastają właściwie i jesteś zadowolony z efektów - to na testy szkoda pieniędzy - ja bym nic nie zmieniał skoro wszystko jest ok - chyba że nie jest to wtedy inna bajka - bez testów się nie obędzie.

Link to comment
Share on other sites

W akwarium nie ma żadnych kłopotów albo inaczej rybki wyglądają na zadowolone ;) jedzą, pływają, rozmnażają się. Wodę zacząłem ostatnio testować bardziej z ciekawości- w każdym temacie o akwarium pisze się o jej parametrach jako o sprawie priorytetowej dlatego chciałem sprawdzić czy wszyscy w okół kłamią ;) czy po prostu mam takiego farta, że wszystkie parametry są w normie- i jak wychodzi mam farta ;) Poza tym szykuje się pomału do zmiany obsady w zbiorniku i chciałem się upewnić czy stara woda może zostać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...