Jump to content
gruszkin

[240L] Tęczanki

Recommended Posts

Piękne akwa,gratuluję. Ja również od niedawna lubię tęczanki,bardzo fajne i na pewno idealnie nadające się do roślinniaka ryby.

Akwa czadowe tylko chyba za duża rozbieżność w gatunkach ryb. Najlepiej zostawić tęcznkii (dołożyć)i ekipę sprzątającą. Oczywiście jest to rzecz gustu,a ja nie potrzebnie się wypowiadam,gdyż moja obsada w stosunku do Twojej to masakra ;) .

Kondycja roślin wyśmienita - gratuluję :) Akwarium prezentuje się kapitalnie. Tylko ta ścieżka tak zarosła...a taka była ładna...amerkanska... ;) Cóż etap ścieżki w akwarium większość z nas musi przećwiczyć na sobie zanim dojdziemy do tego że to ...nie ma sensu :lol:

Ogólnie super :)

Cieszę się że się podoba zwłaszcza jeśli się podoba takim doświadczonym akwarystą^^

Świetne akwarium,zastanawiam się tylko jak Wy to robicie że macie wodę kryształ z jednym filtrem:) Ja nie mogę sobie z tym poradzić;)

ⓗⓣⓒ ⓗⓓ② ⓣⓐⓟⓐⓣⓐⓛⓚ

U mnie siedzi 6 warstw waty SERA i mogę powiedzieć że od tygodnia w sumie jest bardzo przeźroczysta. Szczególnie w świetle Ledów wieczorem jak kryształ się wydaje. A co do akwarium - marzy mi się takie zarośnięte - ale tylko Rotale mi się pną w górę, a blyxa to wręcz się rozpada - co prawda dopiero tydzień siedzi i może się odpije jak Cryptocoryna.

Akwarium kapitalne , dla mnie bomba , zawsze podobały mi się takie akwaria i dalej będą , możesz napisać aktualny spis roślin , proszę :) :)

Przepraszam najmocniej za zaśmiecanie,ale może Karwosie00 masz braki CO2 przy nawożeniu tylko solami(wynika z podpisu). To tylko moja sugestia ;) .

Akwarium kapitalne , dla mnie bomba , zawsze podobały mi się takie akwaria i dalej będą , możesz napisać aktualny spis roślin , proszę :) :)

Peacock moss

Staurogyne repens

Hydrocotyle Japan

Eleocharis acicularis

Pogostemon Erectus

Witam, po bardzo długiej nieobecności na forum, wracam z wiadomością że czas na zmianę aranżacji w moim 240l akwa. Dodam że mam zamówione już parę roślinek

lista :

cryptocoryne spiralis 

zwartka tropicka

microsorium pteropus

lotos red tiger  nakrapiany

PISTIA pływająca 

do tego jakaś żabienica bliżej mi nie znana

S.repens

Cześć lawy wyciągam i dodaje sporo drzewa. Cała obsada się zmienia. Myślę nad brzankami wysmukłymi denisona i sumatrzańskimi  chciał by, zostawić w tym akwa moje 10 teczanek które urosły na najładniejszą ozdobę tego akwa ale nie wiem czy zmiana aranżacji i reszty obsady im się spodoba. W środę planuję od rana się tym zająć także będą jakieś fajne foty :)

Edited by gruszkin

Cześć lawy wyciągam i dodaje sporo drzewa. Cała obsada się zmienia

Akwarium świetne :) Ale skoro dodajesz sporo drzewa i zmieniasz obsadę to jeszcze bardziej jestem ciekaw jak to będzie wyglądało :) Prosimy o foty :)

Nie pogodzisz wymagań denisonek i sklepowych brzanek o-mało-co-sumatrzańskich. Denisoni to tropedy wód czystych o bardzo mocnym nurcie. Z kolei cała grupa Puntigrus to ryby BW.

No tak sobie czytam o tych brzankach, fajne są ale chyba jednak zostaną chyba  tylko te 10 teczanek 3 kosiarki i jakaś parka czegoś może skalarów.  

Wybieranie drewna trochę trwa po za tym jak chcę się od razu gotowe do akwa to to troszkę kosztuję także w następnym tygodniu raczej coś będzie, ale mam już rośliny i musiałem je już przyczepić do tego drewna co miałem pod ręką i to jeszcze nie jest efekt który chcę pokazać 

Edited by gruszkin