Skocz do zawartości

[240L] Tęczanki


gruszkin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spróbowałem całe akwa zrobić footo ale trudno mi się dobiera ustawiania na lustrzance jak bym chciał wszystkie rybki mieć pięknie pokazane :( efekty wyszły tak :

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ale za to na pojedynczych rybkach jak się skupię to już wyszło mi fajnie efekt:

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak zapuścisz amano to tęczanki będą miały ucztę - ale jak to się mówi...kto bogatemu zabroni? :D

A tak na poważnie to najpierw trzeba było trochę zapuścić gąszczu roślin żeby krewetki miały się gdzie chować - inaczej nie mają najmniejszych szans na przeżycie - tęczanki to istne pioruny w akwarium choć wyglądają na super spokojne ryby. Zaletą jest to że nie niszczą roślinności. Krewetki jak żerują są w miarę bezpieczne - ale niech tylko któraś spróbuje kawałek przepłynąć i znajdzie się na celowniku tęczanki...polowanie cudne :) Miałem i wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio tęczanki zaatakują mi amano ? Nawet wyrośnięte? Nawet nie pomyślałem że te spokojne rybki mogą mi tępić takie duże krewetki. Ale spokojnie jeszcze nie ma amano bo jedyny busz jaki będzie to tylko z staurogyne repens a to troszkę za mało :/, zostaną tedy tylko leniwe otosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zeżarły ok 50 amano i ....duuużo RC i innych dzików...trudno nawet powiedzieć ile bo wpuściłem ze 300 - miały półtorej miesiąca na rozmnożenie więc na pewno ich przybyło i w dwa miesiące po wpuszczeniu tęczanek nie widziałem już żadnej.A akwarium było mocno zarośnięte - tęczanek w sumie 11 sztuk , kilka denisonów i 30 razbor borapetensis - te ostatnie to też niewiniątka :twisted: a wyglądają..rewelacyjnie...chyba ze moje tęczanki to jakieś krwiożerce mutanty były , ale nie sądzę. Poza tym rosną dość duże - do 12-14cm - największe czerwone choć i trójpręgie i boesmani także im specjalnie nie ustępują. Fakt pozostaje faktem dorosłe w pełni wybarwione - to moim zdaniem jedne z najpiękniejszych ryb akwariowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie dawno odkryłem że te ryby są na prawdę piękne jak dorosną, nie wiem czemu dopiero teraz ;p jakoś tak wyszło ;p W sumie tęż nie widziałem żeby była częstym wyborem na rybę do akwarium roślinnego czy jakiego kol wiek innego. A sam osobiście nie zauważyłem żeby były aż tak mocno płochliwe jak czytałem na forach, pływają śmiało przy przedniej szybie nawet jak ktoś przechodzi, lubią mocne światło, nawet glony nitkowe jedzą(jadły bo już praktycznie ich nie ma ;p)Wpuściłem 10 sztuk ale taki mi się podobają że chyba uszczuplę stado bystrzyków, może zostaną same tęczanki i parka ramirezy i otosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaktualizuję obsadę

16 Bystrzyków ozdobnych

10 Tetr Cesarskich

7 Tetry Color

10 Tęnczanek trójpręgich

20 Otosków

4 Ramirezy ale zostanie tylko jedna parka jak się dobierze

 

Jednak wszystko zmierza do tego że Tetry Cesarskie sobie przejdą do 65L razem z tetrami color a w baniaczku będą tylko same Tęczanki z otoskami

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ;) dzięki za opinie. Ścieżkę zawszę mogę wykarczować w 15 min ale jakoś bardziej mi się spodobał jednolity pas trawnika z eleocharis acicularis który jak chwasty zaczął mi rosnąć. Do efektu końcowego jeszcze daleko ;p ktoś napisał że brak 3 planu to dlatego że pogostemon erectus dopiero wychodzi za tylnych skał co pokaże w fotkach a ta roślina rośnie bardzo wolno nie wiem jak u innych, a na szczycie robi się delikatnie pomarańczowa wygląda niesamowicie z bliska , tak samo s.repens dopiero zaczyna się wspinać po skałach. Do nowego akwa są przenoszone właśnie tetry color i bystrzyki. Zostaną tylko tęczanki i tetry cesrskie i otoski. Grzałka po zimnie na pewno wylatuje poza tym i tak chyba w ogóle się nie włącza bo 200w z światła i tak robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ładne akwarium, mógłbyś podać wszystkie roślinki które masz posadzone ?

 

 

Pozdro

 

Jako że lista roślin z pierwszej strony jest nie aktualna to proszę.

 

Peacock moss

Staurogyne repens

Hydrocotyle Japan

Eleocharis acicularis

Pogostemon Erectus

 

Wiem że to lista roślin jak na zbiornik 20 litrów ale mi się podoba ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega akwarium super to wszystko wygląda i za przyzwoleniem również mam zamiar trochę podpatrzeć :)

Mówisz że zarośnięta ścieżka ci się podoba a nie próbowałeś pasek plexi dać od dna zbiornika i żeby lekko nad piasek wystawał? Czy to by zadziałało czy przelazły by górą? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...