Skocz do zawartości

Proszę o pomoc doboru zbiorniczka 40L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowym użytkownikiem, ostatnio noszę się z zamiarem założenia akwarium i chciałem poprosić Was o pomoc... :) Ogólnie jestem wędkarzem i kocham podwodny świat a całe dzieciństwo miałem akwarium i jako tako wiem czego mogę się spodziewać, ok do sedna.

 

Chciałem założyć akwarium 40L, w którym trzymać 8 sztuk Razbory Galaxy, 8 sztuk Razbory Borneańskiej, 2 sztuki Kirysków Panda, 4 Gupiki (samce). Chciał bym duży nacisk nałożyć na roślinność w zbiorniczku... Mam już pewien typ co do zakupu akwa:

 

http://allegro.pl/zestaw-aquael-40l-pro ... 55822.html

 

Planuje grafitowe podłoże z malutką ścieżką piasku kwarcowego gdzieś po środku oraz dwa średnie korzenie.. Co sądzicie o takim pomyśle i czy uważacie że światło w tej pokrywie wystarczy by dobrze oświetlić bujną florę? Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła będzie za mało.

Do tego obsada powinna być nieco inna.

Wybrałabym na Twoim miejscu jeden gatunek razbor.

 

10x razbora

6x kirys panda - jest stadny

4x gupik

W akwa o tych wymiarach będzie kolorowo i pełno.

 

Jeśli chcesz bujne rośliny radziłabym Ci pod żwirek dać ziemię ogrodową.

Do tego mocniejsze światło na granicy minimum 0,5 W/l

Poszukaj o tym na forum, jest świetny temat w dziale o glonach (autorstwa Łorena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje grafitowe podłoże z malutką ścieżką piasku kwarcowego gdzieś po środku oraz dwa średnie korzenie.. Co sądzicie o takim pomyśle i czy uważacie że światło w tej pokrywie wystarczy by dobrze oświetlić bujną florę? Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

 

Daj sobie spokój z kirysami jeśli chcesz tego typu ozdobne podłoże.Kiryski to rybki kopiące i szybko rozniosą Ci pieczołowicie komponowaną ścieżynę z piasku 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proponował bym Ci zakup wszystkich podzespołów do akwarium kupować oddziielnie lepszej jakości. Samo akwarium lepiej gdybyś kupił prostokątne gdzie mógłbyś sam dorobić pokrywę z większą ilością światła. Można też by zastanowić się nad podawaniem co2.

 

Pozdrawiam

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...