Skocz do zawartości

ROZMNAŻANIE RYB ŻYWORODNYCH


Dulle
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Chciałbym dopytać o pewne sprawy. 

Od jakiegoś czasu posiadam 112l akwarium. Generalnie wszystkie parametry są OK. Dlatego nie będę się to o tym rozpisywał.

Pytanie jest następujące. 3 dni temu syn namówił mnie na zakup 3 molinezji i 2 mieczyków. Układ Ona i dwóch chłopaków i parka. Następnego dnia (wczoraj) dzieciak zauważył, że w akwarium pływają małe rybki. Po przeanalizowaniu sytuacji naliczyłem ich około 20 sztuk. Tyle, że były przezroczyste, nakrapiane, czarne i o zgrozo czerwone! Kupując ryby nie brałem pod uwagę faktu (nie było widać) żeby któraś była kotna. Czy to jest możliwe, że w nocy po wpuszczeniu ryb do nowego akwarium okociła się jakaś? Bądź jakieś? I drugie pytanie. Poniżej zdjęcie mojego zbiornika. 

Obsada: 

2x mieczyk

3x molinezja

6x gupik

5x neonek

3 x danio

Zielenina jak widać. 

Jakie są szanse na to, że jakieś młode przetrwają?  Nie to, żeby mi specjalnie zależało, ale syn mówi, cytuję: "tato ja nie chcę, żeby je inne rybki zjadły. Ja będę o nie dbał". Ma 4 lata, więc trudno mu tłumaczyć pewne rzeczy.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Szczególnie za rozwiązanie zagadki, co to za młode.

 

post-24067-0-20044100-1465478569_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Szanse są. Za to masz ryby pomieszane pod względem wymagań co do wody i nie ma szans, by parametry były 'ok' dla wszystkich - albo masz za miękko dla żyworódek, albo za twardo dla neonów. Molinezje to specyficzne ryby, dobrze jest je hodować w lekkim zasoleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Szanse są. Za to masz ryby pomieszane pod względem wymagań co do wody i nie ma szans, by parametry były 'ok' dla wszystkich - albo masz za miękko dla żyworódek, albo za twardo dla neonów. Molinezje to specyficzne ryby, dobrze jest je hodować w lekkim zasoleniu.

Dzięki za odpowiedź. Dobierając obsadę kierowałem się dwoma źródłami. Serwisem na temat ryb akwariowych i poradą sprzedawcy, który zaproponował taką obsadę i termin jej osiedlania. Ponadto, najczęściej widywałem w obsadach z żyworódkami właśnie neonki. To był trzeci powód. Ale przyjmuje do wiadomości uwagę i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

 

Pozostaje jednak otwarta kwestia, co to za narybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...