Jump to content

Sum pictus, dziwne zniknięcie


sandacz85
 Share

Recommended Posts

Znalazłem dzisiaj szczątki mojego suma Pictus pod kamieniem, od paru dni bylem sporo zajety i niezauważyłem zniknięcia rybki, dzisiaj rano przetrzepałem całe akwarium i znalazłem szczątki a właściwie był to już szkielet, leżał pod kamieniem takim wulkanicznym na którym rośnie mech przymocowany żyłką przyponową. Niemam pojęcia jak tam wpłyna. Czy jest to możliwe że tam utkną? albo zaplątał się w żyłkę ? lub jaka mogła być przyczyna zgonu ? a może zła dieta? to jest pierwsza ofiara w moim akwarium, odrazu zrobilem testy na amoniak, no2 i no3 i wszystko wprządku. Akwarium to zbiornik 180L (2x30w i 2X45) roślinny, nawożę Aqua plant, żelazo, mikro i makro elementy, co2 z butli oraz obniżam Ph preparatem "Ph Down" do 6,8.Czy ktoryś z tych preparatów mógł zaszkodzić? Nie zauważyłem żadnych problemów z innymi rybami. Obsada to:

 

14 kosiarek

3 kiryski albinosa

7 neonow inesa

2 molinezje złote i pare młodych które sie ostały ponad 30 rozdałem

1 grubowarg zielony

 

Ryby te żyją w zgodzie, czasami grubowarg lubi pogonić którąś z nich to normalne, nie zauważyłem żadnych podejżanych zachowań.

Link to comment
Share on other sites

W sumie to fart dla neonów i innych mniejszych ryb, że Pictus odszedł z tego świata. To drapieżna ryba, stadna. Hodowany pojedynczo szuka kryjówek za dnia i możliwe, że utknął i nie mógł się wydostać. Taką stawiam hipotezę, ale pewności oczywiście nie ma. Nikt nie jest jasnowidzem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...