Jump to content
Sign in to follow this  
alien1987

Czy już gotowy - korzeń domowym sposobem.

Recommended Posts

Witam znalazłem korzeń w rzece - 90% drzewo liściaste, został dokładnie oczyszczony i dwukrotnie wygotowany - pierwszy raz z dużą ilością soli drugi raz już bez niej.Później stał kilka dni w wodzie - co jakiś czas zmienianej na świeżą czy już mogę włożyć go do baniaka??

Teoretycznie możesz go włożyć choć pewności, że nie zacznie gnić, że nie ma na nim żadnych grzybów itd. nie masz ;/ Do Twojego 60l baniaka kupiłby gotowy korzeń, nie są tak bardzo drogie... A potencjalne leczenie rybek po włożeniu 'niepewnego korzenia' może wynieść wiele więcej niż zakup gotowego :)

Ja bym spokojnie zaryzykował. Po dwukrotnym wygotowaniu powinno być ok.

Od lat tak robię i nigdy nie miałem problemów.

no powinno byc wszystko ok tez mam korzen w akwa wygotowany w soli i rybcie nie zdychaja a korzen w akwa bardzo ładnie wyglada

Ej proszę o pomoc bo ja mam kilka korzeni do akwarium już dwa tygodnie są na dworzu w kuble w wodzie są i ciągle na powieszchni pływają te korzenie są wmiare stare ale nie wiem jakie są odpowiednie muszą być spruchniałe czy jak ?

O to zdjęcia korzenia który jest w akwa już prawie tydzień na razie nie widzę u rybek żadnych innych zachowań ani chorób, podobnie woda nie zmieniła barwy i korzeń nie gnije.Jeśli widzicie coś niepokojącego na nim proszę pisać

Sign in to follow this