Skocz do zawartości

Nowa aranżacja akwarium oraz obsada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Drodzy forumowicze nie jestem początkującym ale w zasadzie sprawa dotyczy startu nowego zbiornika wiec tutaj zamieszczam ten wątek.

Od jakiegoś czasu coraz bardziej zaczyna mnie fascynować urzadzenie akwa w pod biotop Malawi, Tanganika. Jednakże wiem że mój zbiornik (70x35x40) raczej nie pozwala mi na pyszczaki.

Dlatego też myślałem o tym aby zrobić podobny aranż ale żeby w zbiorniku były jednak inne ryby w miarę możliwości.

A zatem na dno piasek, jeden duży lub dwa mniejsze korzenie ale żeby zapełniły większość zbiornika, trochę kamieni. Z roślinami nie poszaleje (oswietlenie to tylko 1xT5 24W) ale taki też jest i zamiar. Myślałem nad Anubiasami, Kryptokoryny, mchy oraz gałęzatki oraz Rogatek pływający.

I w tym miejscu mam do was kilka pytań:

1. Jakie kamienie mógłbym dać aby nie zmieniały w sposób znaczny parametrów wody?

2. Czy jeśli chodzi o rośliny coś można brać jeszcze pod uwagę?

3. Jakie ryby mogłyby się znaleźć w takim akwa (chodzi mi raczej o osobniki rosnące do trochę większych rozmiarów, nie musi ich być dużo)?

4. I pytanie zasadnicze czy takie akwa jest w stanie funkcjonować bez większych problemów?

Za wszystkie wasze odpowiedzi serdecznie wam dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...