Jump to content

Strefa beztlenowa w podłożu


Syr!usz
 Share

Recommended Posts

Witam mam dla was takie pytanie a zarazem ciekawostkę mianowicie:

Kolega od jakiegoś czasu tzn jakieś ponad rok co miesiąc wrzuca do swego akwa tabletki zwane pod nazwa Aktywator do szamb które zawierają jakieś bakterie tlenowe i beztlenowe i tym sposobem wyeliminował on strefy beztlenowe ,żeby było tego mało te bakterie pomagają szybciej oczyszczać akwarium z innego rodzaju nieczystości takich jak obumarłe liście odchody rybek . Trochę boje się użyć tego bo on nie ma krewetek a ja posiadam 9 Amano .

 

Teraz pytanie do was czy znacie jakiś inny bezpieczny środek by pozbyć się tych stref beztlenowych nie szkodząc zwierzaka.

czytałem i nakłuwaniu i świderkach ale ślimaków mam już za dużo i nie chce więcej a nakłuwanie jakoś mnie nie przekonuje

 

Podam jeszcze nazwę tego specyfiku Expel - Bio-Aktywator

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobrym sposobem i w 100% bezpiecznym dla wszystkich organizmów: ryb, krewetek, raków, ślimaków, jest posadzenie roślin o rozbudowanym systemie korzeniowym: żabienice, zwartki. Kiedy się zaaklimatyzują i rozrosną, to ich systemy korzeniowe będą skutecznie dotleniały podłoże eliminują strefy beztlenowe. Z tych dwóch to chyba polecam żabienice, rosną szybciej.

 

Tabletki do szamba.... Kolega pracuje w oczyszczalni ścieków i mówił, że też dodają bakterie. W takich beczkach po kilkadziesiąt litrów. Nie skusiłem się na dodanie tego do akwarium, ale w rozsądnej ilości może to zadziałać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...