Jump to content

projekt do 112l. jakie rybki dodać a jakie oddać

lexi3001
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Chciałabym założyć akwarium 112l i nie wiem jakie rybki oddać a jakie dodać. Posiadałam wcześniej akwarium 54l i tam zapanował chaos jeśli chodzi o obsadę ponieważ mój tata się porządził i dokupił kilka rybek. Nie ukrywam, że jestem nowa na tym forum.

Tak więc mam:

4 razbory klinowe

3 kirysy panda

1 gupika + 2 samiczki

1 mieczyka + 2 samiczki

1 molinezję + 2 samiczki

zbrojnik złoty

Wiem, że niektóre z tych ryb będę musiała oddać komuś. Chciałabym żebyście doradzili mi które i jakie rybki można by dokupić by ciekawie prezentowały się w akwarium?

Nie mieszaj tych ryb. Różne wymagania wody. Ramrieza miękka i kwaśna woda, molinezja twarda i zasadowa. TO niezdrowe dla ryb mieć inną wodę niż wymagana przez gatunek. A rozmnożenie ryby w takich warunkach nie jest żadnym osiągnięciem.

Jak masz twardą wodę? To bierzesz albo:

8x platka

1+1x Pielęgnica meeka,

albo

1+2x Mieczyk

1+1x Pielęgnica miodowa

albo

1+2x Molinezja black molly

1+1x Pielęgnica zebra.

Pielęgnice można stosować wymiennie, przy czym ustawiłem je w kolejności od najłagodniejszej, do najagresywniejszej. Może być inna też pielęgnica sajica.

Ilość ryb które już masz jest duża, dlatego że mieczyki i molinezje rosną naprawdę duże: rozmiary ok 10 cm nie są najmniejszym problemem.