Jump to content

skalary i prętniki

Bonzo
 Share

Recommended Posts

Witem!

Chciałbym abyście powiedzieli mi co sądzicie o takiej obsadzie akwarium 126l:

- 4 skalary,

- 6 pretników karłowatych,

- 2 bocje wspaniałe,

- 2 zbrojniki niebieskie,

- Rośliny mam posadzone na tylnej ścianie akwarium i po bokach, po środku jest kilka korzeni mopani, na których rosną microsorium, całość jest wykończone trawniczkiem.

126l:

- 4 skalary,

- 6 pretników karłowatych,

- 2 bocje wspaniałe,

- 2 zbrojniki niebieskie,

Dlaczego? Znam osobę która ma już taką obsadę od 10 lat i nic się nie dzieje.

A jakie ta osoba ma akwarium? Jeśli ok.400l to nie jest najgorzej.

Czytałeś wogóle o tych rybach? Wiesz do jakich rozmiarów rosną (skalary i bocje)? A tak w ogóle to bocje są stadne, a prętniki trzyma się w haremach. ;)

Proponuję taką obsadę:

1+3 prętnik karłowaty

1+1 p.ramireza / !+3 p. kakadu

15 - 20 x razbora klinowa / neon innesa

2 x zbrojnik niebieski

6 x kirysek panda

Tak mniej więcej powinna wyglądać obsada do 112l. Podaj parametry wody i inne rybki, które ci się podobają to pomożemy dobrać Ci odpowiednią obsadę. ;)

Bocja rośnie do 40 cm. Myślisz że pomieścisz stado bocji w 126 litrach?

Kolega pisze nie o stadzie bocji a o 2 sztukach , poza tym widział ktoś bocję w warunkach hodowlanych żeby osiągnęła 40 cm , one rosną dosyć powolii w aqwa spotyka się raczej okazy conajwyżej 15 do 20 cm , rzadko większe więc ja myślę , że na razie możesz te rybki trzymać w akwarium dopóki nie podrosną i potem oddać je komuś kto ma większy litraż

No Lesiu :patyk: , tak to nie podpowiadaj, to zwierzęta a nie pokemony, jakiegoś minimum trzeba się trzymać . Bocje i skalary absolutnie nie nadają się do 120l, mam nadzieję że autor na razie planuje zakup ryb, bo jeśli już je ma to w/w są do oddania bez głupich pytań i dyskusji. Po prostu zbiornik jest za mały dla tych gatunków, koniec i kropka.

Prętniki są terytorialne i myślę że maksymalnie można mieć tu jeden harem 1+3/4. Do nich i zbrojników możesz dokupić po oddaniu omówionych ryb ławicę drobnicy i kiryski.