Jump to content

Kaskada czy zewnętrzny a może biologiczny. Jaki filt do 200l

kswitala411
 Share

Recommended Posts

Mam akwarium 200l i mam zamiar wpuścić do niego pyszczaki albo zrobić ogólne, zastanawiam się nad wyborem filtru. Lepszy będzię kaskadowy, zewnętrzny a może biologiczny? Nie mam zbyt dużo gotówki i zastanawiam sie nad kaskada bo na allegro widzialem po 25zł :o ewentualnie biologiczny zrobić bo na zewnętrzny to tylko używany mnie stać:) Jaki waszym zdaniem dobrać

Nie mam zbyt dużo gotówki i zastanawiam sie nad kaskada bo na allegro widzialem po 25zł

Za te pieniądze ciężko Ci będzie kupić cokolwiek co będzie dobrze filtrować w takim akwarium.

Najlepszy byłby kubełek ale chyba poniżej 200 zł nic fajnego nie kupisz.

Kaskada FZN-3 kosztuje około 100 zł ale może być trochę za mała.

Ja bym dał tylko zewnętrzny. Więcej miejsca dla ryb pozostaje w akwarium i taki filtr ma mnóstwo zalet (m.in. duża powierzchnia biologicznie i mechanicznie czynna). Jednakże markowy filtr to koszt. Są tańsze zamienniki, ale musisz zasięgnąć opinii tych, którzy korzystają z nich.

Ja mam jbl e901 i średnio jestem zadowolony, ale temat inny.

tak czytam i podsumowując to chcesz kupić filtr zewnętrzny za 25 zeta?

trochę przegięcie. Za 100 zł to można czegoś szukać coś doradzić ale zewnętrzny do 200L baniaka za 25 złotych to nie wiem czy do cudów się nie zalicza... używkę markową może za 100zł wyrwiesz ale nie popełniaj mojego błędu i nie kupuj na odległość. trzeba sprawdzić przez zakupem jak głośno chodzi - może być oś ceramiczna i wirnik zjechana i będzie terkotał a koszt wymiany to kolejne minimum 60 zł w zależności od producenta (JBL, TETRA, FLUVAL).

Pisownia.-Sławek121