Skocz do zawartości

Nowe akwarium 54 l - Kompletny laik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zarówno tutaj jak i w temacie akwarystyki nowy.

 

Zostałem wczoraj posiadaczem zestawu akwariowego Diversa Startup 60, naczytałem się już sporo od wczoraj, zarówno tutaj jak i na innych stronach i forach (niestety po nabyciu), i mam kompletny mętlik w głowie. Pewnie będę miał mnóstwo pytań, jak na razie, chciałbym spytać głównie o montaż.

 

W zestawie jest ramka pod akwarium, sprzedawca w sklepie sprzedał mi jeszcze dodatkowo matę, nie wiem czy wykorzystać tylko tę ramkę, wystarczy tylko mata, czy może mata i ramka razem, jeśli razem to jak to złożyć? Ramka, w ramce mata i na macie akwarium, czy inaczej?

W zestawie jest też grzałka Thermoplus 50W, i filtr Claro 600, Internal Filter, 600l/h z deszczownia i napowietrzeniem, w pokrywie 1 świetlówka o mocy 15 Watt. Filtr jak czytam do wymiany, tylko na co, to samo ze świetlówką...

 

Jakie podłoże i roślinki będą najlepsze do tego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie jest ramka pod akwarium, sprzedawca w sklepie sprzedał mi jeszcze dodatkowo matę, nie wiem czy wykorzystać tylko tę ramkę, wystarczy tylko mata, czy może mata i ramka razem, jeśli razem to jak to złożyć? Ramka, w ramce mata i na macie akwarium, czy inaczej?

NA macie akwarium musi stać, a ramka hmm... w zasadzie to nei jest koniecznością, akwarium powinno w niej stać, jeśli już masz taką możliwość.

 

Hmm co podłoża to np bazalt polecam. Co do roślin: cryptocoryna, kabomba, rogatek, bacopa... do wyboru.

Wystarczy trochę przejrzeć forum lista-roslin-cieniolubnych-t9355.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze załóżmy że zdecyduje się na ciemne podłoże, ile powinienem kupić materiału? Razem z akwarium sprzedano mi 6 woreczków żwiru, na paragonie mam napisane "żwir rzeczny naturalny", pięć woreczków to drobny żwir i jeden trochę większy po 3 złote za worek o wadze ~2,2KG. Mój zbiornik ma wymiary 60x30x30cm. Moja świetlówka ma 6500K, na początku chciałbym się skupić na roślinności, stworzyć coś fajnego, więc chciałbym też spytać o odżywki co mam kupić, o co pytać, na co zwracać szczególną uwagę?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przeczytaj te artykuły: moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html .

Dołóż przynajmniej 8W oświetlenia - dla nie tak bardzo wymagających roślin będzie w miarę ok, pod żwirek daj ziemię bez nawozów - najtańszą.

Ziemię rozłóż w taki sposób aby nie była bezpośrednio przy szybie, a otoczona żwirkiem.

2 cm ziemi, na to co najmniej 4-5 cm żwirku.

Co do odżywek dla roślin zakup sole, jakie - masz napisane w artykule, NIE kupuj gotowych mieszanek z allegro, tylko każdą sól osobno.

 

Jeśli dołożysz więcej światła niż te 8W wymagana będzie butla CO2, jednak wtedy wzrost roślin będzie o wiele szybszy, jak i poszerzy się wachlarz dostępnych roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy zamieniłem filtr na aquael fan2 plus - bez deszczowni, czy ze tego starego filtra będzie pasować deszczownia? Jeśli nie to może dokupię taką która jest przeznaczona do tego filtra, światło pozostało na razie bez zmian, w akwarium mam 9 rybek, glonojad, parka mieczyków, parka gupików, i 4 neonki. Gupik lata za panią gupikową jak szalony :)

 

Na razie z roślinności tylko echinodorus tropica, i echinodorus d'vall, tylko coś chyba echinodorus d'vall, albo tropica (ta wyższa) nie wygląda najlepiej, liście jej brązowieją, co można zrobić z tym fantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w akwarium mam 9 rybek, glonojad, parka mieczyków, parka gupików, i 4 neonki. Gupik lata za panią gupikową jak szalony...

Guzik kolego przeczytałeś. Ile dni od zalania wpuściłeś zwierzęta? Wiesz co to cykl azotowy i bakterie nitryfikacyjne?

Wystarczy przeczytać tematy "podklejone" aby wiedzieć jak wszystko po kolei wykonać.

 

 

zanim-zalozysz-nowy-temat-przeczytaj-t1940.html

ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie-t14638.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że przeczytałem, jedynie że czytałem i mam mętlik w głowie.

 

Fakt nie zrobiłem tego wg zasad i popełniłem sporo błędów, np z odczekaniem aż wpuszczę rybki, tak jak pisałem jestem w tej dziedzinie kompletnym laikiem, to jest mój pierwszy zbiornik i na pewno popełnię jeszcze masę błędów, ale wierzę że przy okazji sporo się też i nauczę, przede wszystkim od lepszych, mądrzejszych od siebie, jak i na swoich błędach.

 

Aż się boje pokazywać ale trudno:

post-15595-13685172036869_thumb.jpg

post-15595-13685172036487_thumb.jpg

 

Jakość zdjęć niezbyt dobra

 

Chciałem spytać co to za roślinki i jak to najrozsądniej poukładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...