Skocz do zawartości

Czy to możliwe?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mieczyki weloniaste i bardzo trudno je rozmnożyć z tego co słyszałam bo mają za długie gonopodia. Dwa tygodnie temu kupiłam trzy gupiki samce. Jeden niestety zdechł podejżewam, że ze starości bo był na prawdę okazały. Ale zauważyłam, że te samce pięknią się przed samicami mieczyka. Teraz zauważyłam, że te właśnie samice są bardzo grube i zaczyna jej widać plamkę ciążową. Staram się nie przekarmiać ryb. Inne mają malutkie brzuszki więc nie są przekarmione. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nierealne z punktu widzenia genetyki. więc ja bym się nie cieszył ;-) Czasem ryby tak mają. Ale nic z tego nie będzie, a co do mieczyków jeżeli nie ma w stadzie samca to najbardziej dominująca samica mieczyka przeobraża się w samca, więc już masz odpowiedź jakim cudem jest ewentualnie w ciąży jakiś mieczyk.

nigdy nie mówcie nigdy, może to nowy krok ewolucji;]

Ta, albo brakujące ogniwo w teorii Darwina ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stadzie jest samiec. Ale te mieczyki mam już od kilku miesięcy (chyba pół roku) i żadna samica w ciąży nie była. I nagle bum. Widać plamkę ciążową i jest już ma na prawdę okazały brzuszek. Czy to może dlatego, że mieczyki były za małe i musiały podrosnąć i nagle zachciało im się rozmnażać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób do niczego nie dojdziemy,mieczyk i gupik to jak pies i człowiek,mówienie o krzyżówkach to totalne brednie więc odpowiedź na twoje pytanie brzmi to NIEMOŻLIWE.

Ile masz samic i ile samców mieczyka tej odmiany i czy masz jakiegoś samca innej odmiany.

Tak na marginesie to mieczyki weloniaste łatwo jest rozmnożyć,wystarczy żeby połączyć samicę weloniastego z samcem mieczyka innej odmiany,ale nie liry(dwumiecza)ponieważ u tej odmiany samce także mają wydłużone gonopodia.Tylko część potomstwa uzyskanego ze skrzyżowania będzie odmiany weloniastej.

Evelyn teraz tak przeglądam zdjecia tojego zbiorniczka i widzę że nie wszystkie twoje mieczyki są weloniaste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedys samice mieczyka zielonego ale nie miałem samca mieczyk zyl ze samcami gupika i patrze plamka ciazowa jest i urodził sie 11 małych ale po 2 dniach zdechły chyba cos z genetyka było nie tak a jak byprzetrwały to bym miał gupiko mieczyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neo czy do ciebie w ogóle dociera co się tutaj pisze czy udajesz kompletnego kretyna i tylko nabijasz sobie posty?

 

DWA RAZY JUŻ TO NAPISAŁEM, czytaj do cholery.

 

co do mieczyków jeżeli nie ma w stadzie samca to najbardziej dominująca samica mieczyka przeobraża się w samca, więc już masz odpowiedź jakim cudem jest ewentualnie w ciąży jakiś mieczyk.

nie, nie zdarzają się takie krzyżówki, proponuję lepiej uważać na lekcjach biologii. Skoro nie było samca w stadzie to najbardziej dominująca samica przeobraża się w samca stąd owe zapłodnienie.

Dalej nie rozumiesz!? To przeleć psa i zobacz co się urodzi :roll: idąc twoim tokiem myślenia człowiek podnoszący nogę gdy się załatwia i merdającym ogonem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...