Skocz do zawartości

nowe akwarium 60ltr.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dostałem na urodziny akwarium 60ltr. grzałka bez termostatu o mocy 5W, filtr chyba zewnętrzny_(tzn. rurka która zaciąga wodę jest w akwarium natomiast cała reszta jest za zbiornikiem i woda spływa do środka po tzw. rynnie) mam jedną roślinke sztuczną i jedną żywą. Rybki jakie są w środku to: 1 złoty welonek, 1 czarny z wyłupiastymi oczami_(to chyba jest teleskop moora), 2 gupiki, 2 brzanka różowa i jeden prętnik. Do żarcia dla nich mam suche płatki uniwersalne, czy to wystarczy?? Temperatura jest 24 stopnie, czy jest w porządku? Czy grzałka o takiej mocy może ugotować mi rybki? Jakiego glonojada kupić? Jakie gatunki rybek mogę wpuścić do tych co mam_(wiem tylko, że niestety nie wpuszczać bojownika:( bardzo mi się podoba). Jak wrocę z pracy to postaram się wrzucić jakieś zdjęcie. Proszę się nie śmiać z moich pytań, bo jestem początkujący w tej dziedzinie, jak i na Waszym forum:)

Pozdrawiam i czekam na jakieś konkretne informacje.

 

Luna: Pierwsza konkretna informacja - dbaj o pisownię.

Zdania zaczynamy z dużej litery. Należy też używać polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wpuszczać bojownika? Zostawiłbym gupiki, woda 22stopni im spokojnie starczy. Z grzałki bym zrezygnował jeśli masz te min 22 stopnie w akwa. Płatki możesz kupić roślinne np. BIO-VIT urozmaicisz dietę. Powiedz jakie masz oświetlenie, filtr. Zastanawiasz się nad zakupem roślinek żywych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czytałeś cokolwiek o podstawach akwarystyki?

Światło świecimy 9,5-10 h. Przy starcie zaczynamy świecić od 6 h i codziennie zwiększamy o pół h, do tych 10 h.

Roślinki, rybki też muszą odpocząć, zregenerować się. Czy w ich naruralnym środowisku światło świeci się cały czas(odpowiedz sobie Sam)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...