Jump to content

nowe akwarium 60ltr.


Recommended Posts

Witam.

 

Dostałem na urodziny akwarium 60ltr. grzałka bez termostatu o mocy 5W, filtr chyba zewnętrzny_(tzn. rurka która zaciąga wodę jest w akwarium natomiast cała reszta jest za zbiornikiem i woda spływa do środka po tzw. rynnie) mam jedną roślinke sztuczną i jedną żywą. Rybki jakie są w środku to: 1 złoty welonek, 1 czarny z wyłupiastymi oczami_(to chyba jest teleskop moora), 2 gupiki, 2 brzanka różowa i jeden prętnik. Do żarcia dla nich mam suche płatki uniwersalne, czy to wystarczy?? Temperatura jest 24 stopnie, czy jest w porządku? Czy grzałka o takiej mocy może ugotować mi rybki? Jakiego glonojada kupić? Jakie gatunki rybek mogę wpuścić do tych co mam_(wiem tylko, że niestety nie wpuszczać bojownika:( bardzo mi się podoba). Jak wrocę z pracy to postaram się wrzucić jakieś zdjęcie. Proszę się nie śmiać z moich pytań, bo jestem początkujący w tej dziedzinie, jak i na Waszym forum:)

Pozdrawiam i czekam na jakieś konkretne informacje.

 

Luna: Pierwsza konkretna informacja - dbaj o pisownię.

Zdania zaczynamy z dużej litery. Należy też używać polskich znaków.

Link to comment
Share on other sites

PO 1 Grzałka za słaba i bez termostatu to ryzykowne.

PO 2 Filtr domyślam się że też za słaby bo to pewnie zestaw?

PO 3 Wywal sztuczną roślinkę.

PO 4 Wymień wszystkie rybki one w twoim akwarium być nie mogą.

 

Jakie masz oświetlenie?

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego nie wpuszczać bojownika? Zostawiłbym gupiki, woda 22stopni im spokojnie starczy. Z grzałki bym zrezygnował jeśli masz te min 22 stopnie w akwa. Płatki możesz kupić roślinne np. BIO-VIT urozmaicisz dietę. Powiedz jakie masz oświetlenie, filtr. Zastanawiasz się nad zakupem roślinek żywych?

Link to comment
Share on other sites

Oświetlenie to dwie żarówki, podpowie ktoś jak wstawiać zdjęcia to Wam pokaże oświetlenie i filtr, ewentualnie mogę wysłać na maila. Oczywiście sztuczna roślinka jest do wymiany, tylko jak kupie coś żywego. Czyli ryby które posiadam nie za bardzo pasują do siebie?

Link to comment
Share on other sites

W 60 l właśnie możesz trzymać harem bojka skoro ci się tak podoba ale najpierw oddaj te ryby kup pożadną grzałkę 50 w z termostatem i zasadz dużo żywych roślin zdjęcia wrzuć na imageshack i wklej link na forum. Jak mocne te żarówki >

Link to comment
Share on other sites

Czy czytałeś cokolwiek o podstawach akwarystyki?

Światło świecimy 9,5-10 h. Przy starcie zaczynamy świecić od 6 h i codziennie zwiększamy o pół h, do tych 10 h.

Roślinki, rybki też muszą odpocząć, zregenerować się. Czy w ich naruralnym środowisku światło świeci się cały czas(odpowiedz sobie Sam)?

Link to comment
Share on other sites

Czy do takiego akwarium jakie posiadam czyli 60ltr. można zapodać powiedzmy 8 welonów i koło 10 gupików i jakieś dwa glonojady? Nie będzie to za dużo rybek w takim zbiorniku? I czy te gatunki mogą przebywać ze sobą?

 

Luna: Zdania zaczynamy z dużej litery.

Link to comment
Share on other sites

Gupiki są wystarczająco duże jak na takie akwarium.

 

Możesz dać bojownika.

 

Poza tym na obsady jest inny dział forum, podaj tam wymiary akwarium, parametry wody tj. twardość oraz PH - znajdziesz je na stronie www wodociągów i Ci pomogą.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...