Jump to content

[45L] Proporczykowiez z Kap Lopez

Tasman
 Share

Recommended Posts

Zbiornik 45L

Technika:

-Filtr wewnętrzny Aquael Fan mini plus

-Grzałka Tetra HT25 (25W z termostatem)

-programator czasowy

Oświetlenie:

T8 16W

Podłoże:

AS II+

Tło:

Czarny bristol

Dekoracje:

Korzenie

Obsada:

Apistogramma borelli opal 1+1

Celestichthys margaritatus 10

Rośliny:

Microsorium pteropus

Cryptocoryne wendtii green

Cryptocoryne tropica

Hydrocotyle leucocephalla

Zbiornik na chodzie od ponad 3 tygodni. Dzisiaj udało się skompletować obsadę o borelki. Obecny stan obsady jest docelowy, roślin już raczej też nie przybędzie.

Sugestie mile widziane.

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Może się samiec wyrobi i mu przybędzie jakiś grzebień mały i i nabierze kolorków jakiś i będzie fajnie:)

Są najbrzydszymi z Borelek ale i tak są piękne:)

Akwarium no kurde, nie dla pielęgniczek. Dla mnie restart na piachu najlepszy by był.

Ale jak chcesz:)

Ahhh, A. borelli "Opal" są IMHO najbrzydszymi borellami :D

Podłoże koszmarne jak dla pielęgniczek.

Dodaj im chociaż listków no :)

Kurde a mi opal się najbardziej podoba. :D

Zdjęcia zrobione chwile po wpuszczeniu rybek więc samczyk poszarzał ;)

Podłoże to mój prywatny eksperyment. Pierwsze akwa z substratem i chce trochę się pobawić i zobaczyć co mi z tego będzie wychodzić. Może nie jest najlepsze dla borelek ale chyba się nie obrażą za to :P

A myślałeś nad jakimś trawnikiem, było by o wiele milej. Ale i tak jest spoko. Ślij fotki jak zarośnie

Trawnika nie planuję

Ze swojej strony, zawsze układałem korzenie tak, aby schować

mechaniczne ślady cięcia - wg mnie u Ciebie te cięcie też trochę razi.

Też to zauważyłem ale ten sposób ułożenia jest najciekawszy. Pewnie dosadzę tam jakaś zwratkę :)

Faktycznie Opale nie są tak urodziwe jak Blue :)

No co wy :P.

Jednym podobają się blondynki innym brunetki, rzecz gustu :).

Daj coś na pierwszy plan bo jakoś tak brązowo jest.

Akwarium ma 3 tygodnie to jak ma być skoro większość roślin jeszcze dobrze nie ruszyło ;). Wszystko w swoim czasie. Jak się rozrośnie powinno być ładnie.

Przód zbiornika wygląda na pusty ale to wina zdjęcia, w rzeczywistości tej pustej przestrzeni z przodu jest niewiele ;)

Miałeś takie dobre podejście do poprzednich rybek, a teraz masz gdzieś ich wymagania.

Pielęgniczki (wszystkie!) wymagają piachu jako podłoża i sterty liści tworzących "syfek", który jest bardzo dobrym pokarmem dla młodych Apisto.

Oświetlenie trochę za mocne, przydałoby się troche roślin pływających lub mocniejszy kolor wody.

Nie obrażą się, fakt. Ale dobrze czuć się nie bedą.

Miałeś takie dobre podejście do poprzednich rybek, a teraz masz gdzieś ich wymagania.

Pielęgniczki (wszystkie!) wymagają piachu jako podłoża i sterty liści tworzących "syfek", który jest bardzo dobrym pokarmem dla młodych Apisto.

Oświetlenie trochę za mocne, przydałoby się troche roślin pływających lub mocniejszy kolor wody.

Nie obrażą się, fakt. Ale dobrze czuć się nie bedą.

Miałem podejście do rybek i szlak trafiał te akwaria z różnych przyczyn:/. Liście zostaną dodane ale musze ruszyć na jakiś dłuższy spacerek ;). Na obecną chwile chce zobaczyć jak to będzie hulać. Jeśli zobaczę, że pielęgniczką będzie przeszkadzać tak jak jest to zostaną oddane.

Z tyłu jest hydrocotyle i mam nadzieje, że zarośnie mi praktycznie całą powierzchnie, jak kiedyś przy proporczykowcach i zrobi ładny cień.

Ahhh,

A. borelli "Opal" są IMHO najbrzydszymi borellami :D

Podłoże koszmarne jak dla pielęgniczek.

- moim skromnym zdaniem rybki bardzo ładne. :)

- podłoże może nie idealne ale nie przesadzajmy, bo mogło być gorzej...

Przy okazji zapytam o AS II+

-ile litrów podłoża włożyłeś do akwarium?

-jaka jest granulacja?

-jakieś pierwsze spostrzeżenia? (wady/zalety)

Jednym podobają się blondynki innym brunetki, rzecz gustu :).

Ktoś zapomniał o rudych. xD

Akwarium na 3 tygodnie wygląda całkiem fajnie zobaczymy jak się będzie zmieniało z czasem.

Podłoża jest jakieś 5kg. Granulacja to jakieś 2-4mm czyli optymalna.

Pierwsze spostrzeżenia to, że woda jest kryształowo czysta. Podłoże w 100% zatonęło ani jedna granulka nie pływała po powierzchni, a ponoć jest z tym różnie. Woda na początku się zabarwiła ale po 3 godzinach była już kryształowa. Sadzenie roślin jest bajecznie proste i bardzo szybko się ukorzeniły. Na razie nie widać choćby śladów glonów. Jak na 3 tygodnie jestem bardzo zadowolony ale to dopiero start zobaczymy jak długo będzie tak idealnie.

Locdog, a powiedziały Ci, że im źle?

To, że nie zdychają od braku piasku, to nie znaczy, że mają dobrze.

Przesiewanie piasku, kopanie i w niektórych przypadkach tworzenie gniazd to naturalne zachowania ryb Pielęgnicowatych.

Serwując im inne podłoże niż piasek pozbawiamy ich naturalnych zachowań, a z tego co mi wiadomo; nie na tym akwarystyka polega.

Zawsze możesz zrobić akwa na ziemi + piachu. Ważne, by tego drugiego była tak duża warstwa, by pielęgniczki nie mogły się dokopać do ziemi.

Rośliny takie jak Nurzaniec, Zwartki, Żabienice, Blyxa i łodygowce (a zwłaszcza Hygrophila) rosną bez problemu w piachu. Gdy dodamy do piachu kulki gliniano- torfowe, to już w ogóle te pierwsze trzy szaleją.

Ja od kiedy stosuje piasek to nie miałem ani jednego niepowodzenia w połączeniu go z roślinkami. Skuś sie, a nie będziesz żałować.

• 4 weeks later...

Mała aktualizacja ;).

Wielkich zmian nie ma. Wszystko powoli rośnie z naciskiem na powoli co delikatnie mnie dziwi ;).

Obsada zmieniła się tyle o ile. Ubyły 2 galaxy z bliżej nieznanych powodów i doszły 4 krewetki Tiger. Na razie wszystko zgodnie żyje. Borelki nie wykazują żadnej agresji ani w stosunku do galaxy ani do krewetek. Jedyną męczącą rzeczą jest to, że Borelki najwyraźniej nie miał wcześniej kontaktu z pokarmem w płatkach i ciężko je przekonać do ich jedzenia. Plują wszystkim do okuła ;)

Muszę przyznać, że nie jest źle. :) Są rośliny na tyłach.. a co z przodem? Trochę tam pustawo..

Co do podłoża to się już nie wypowiadam.. bo raczej tak czy siak.. nie masz zamiaru zmieniać.

Rybska ciekawe, a co do płatkowanych pokarmów, namaczaj je przed podaniem, w końcu posmakują. Hmm.. I tak pewnie wolałyby cosik żywego. :P

Filtr się rzuca w oczy nieco, może jakoś go przysłonić ? Widziałabym tam jakąś ładną porcyjkę nurzańca.

Jedyną męczącą rzeczą jest to, że Borelki najwyraźniej nie miał wcześniej kontaktu z pokarmem w płatkach i ciężko je przekonać do ich jedzenia. Plują wszystkim do okuła ;)

Chyba jak każde Apisto ;)

W końcu się przyzwyczają.

Zauważyłem, że u mnie Kakadu i Borelli chętniej niż inne płatkowane jedzą Biovit Tropicala.

Lubią też Vitality&Color.

Muszę przyznać, że nie jest źle. :) Są rośliny na tyłach.. a co z przodem? Trochę tam pustawo..

Co do podłoża to się już nie wypowiadam.. bo raczej tak czy siak.. nie masz zamiaru zmieniać.

Rybska ciekawe, a co do płatkowanych pokarmów, namaczaj je przed podaniem, w końcu posmakują. Hmm.. I tak pewnie wolałyby cosik żywego. :P

Filtr się rzuca w oczy nieco, może jakoś go przysłonić ? Widziałabym tam jakąś ładną porcyjkę nurzańca.

Na razie jest średnio na jeża bo liczyłem że wzrost roślin będzie intensywniejszy.

Filtr się rzuca w oczy bo docelowo ma go zasłonić hydrocotyle, które nie kwapi się z rośnięciem ;).

Rybki dostają żywca i zastanawiam się czy ich trochę nie przegłodzić żeby zaczęły jeść też płatki.

Z niektórymi Apisto jest ciężko, ale borelki powinny płatki przyjmować bez problemu

Może trochę się wykosztuj i kup O.S.I/ NatureFood tego drugiego chwycą się na pewno. Potem możesz mieszać NF z tańszymi pokarmami , a ryby z czasem powinny przywyknąć.

Albo- kup NatureFood i przy nim zostaj- na pewno to wyjdzie na zdrowie rybkom :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...