Skocz do zawartości

wyskokie steżenie NO3- co robić??


tygrysiczka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłam dzisiaj testy wody (dwa dni temu zostały mi na tym forum polecone), aby w końcu ustalić przyczynę ospałości rybek.

Po zrobieniu jestem w szoku!

Test NO3 wyszedł powyżej 130 , na ulotce jest napisane , że jest to dawka już śmiertelna dla ryb. Co zrobić aby przywrócić normalny poziom? pomóżcie!

 

nazwa testu ZOOLEK

wynik PH wyszedł 8

NO2 0,0

 

przypomnę , że mam akwarium 180 litrów, filtr Fluval 205

4 duze welony, i 2 dość sporych rozmiarów glonojady.

 

Bardzo Was proszę o pomoc, kompletnie nie wiem co mam zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoolek na NO3 strasznie przekłamuje wyniki, przerabiałem ten temat, sróbuj zrobic test inna firmą, ale pH też masz wysokie.

Rozmawaiłem z technikiem uzdatniania wody, i powiedział ze z testem na NO3 Zooleka mieli już kilka skarg i wycofują z oferty u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam właśnie ze sklepu zoologicznego , właściciel sklepu polecił mi preparat o nazwie DENITROL , zaraz zapoznam sie z ulotka i zaczne działać. Zapytałam go tez o PH , ale stwierdził że przy welonach nie ma się czym martwić :)

Zalecił co tydzień robic podmianki wody 1/3. Mam nadzieję, że pomoże!

 

Kurcze, nie ma ulotki jak to stosować :( po polsku jest tylko napisane co to za preparat :/

:x

 

Może poradzicie jak zastosować przy 180 l akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojej znajomej jak jest zanieczyszcone dno , to widać to gołym okiem, a u mnie jak welony pływają po dnie i machają tam swoimi płetwami to tam nic sie nie unosi z dna. Jak narazie wyczyściłam filtr, i będę robila podmianke wody.

JUz 1/3 wylalam z akwarium, czysciutka woda z płynem do uzdatniania jest już w misce, jak myślicie 5h wystarczy, abym mogla juz uzupelnić tą wodą akwarium??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było iść do sklepu zoologicznego i kupić osmozy ja u siebie z powodu swojego zaniedbania i nie wiedzy też miałem NO3 powyżej 130 i też mam test Zoolek tylko że mój jest przeterminowany :) popodmianie 1/3 wody NO3 spadły mi do ok.30.

Osmoza nie jest koniecznością, lepiej zapobiegać niż walczyć. A, że ty miałeś tak wysokie NO3 to się nie dziwię patrząc na skład twojego akwa ;/ Ja proponuję podmienić wodę bez żadnych uzdatniaczy, posadzić coś roślinki szybko rosnące (np. moczarka) umieścik jakieś korzenie w akwa co spowoduje leki spadek ph... Można spróbować tez przefiltrować przez torf, bądz umieścić szyszki olochy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłam dużo dobrego dla swojego akwarium, ponieważ dużo się też dowiedziałam :)

Wylałam 1/3 wody, o 21 będę zalewała już uzdatnioną wodą, która czeka w misce.

Do tego kupiłąm odmulacz dna, i odmuliłam je :)

Po zapełnieniu wodą dodam bakterie , które polecil mi pan w sklepie zoologicznym DENITROL

Mam nadzieje, że to pomoże i rybką powróci chęć do życia.

 

Tylko teraz znowu zaczyna się kolejny problem letni, mieszkam na poddaszu i u mnie zawsze jest upał na górze, w lato chłodzę pokoje klimatyzatorem, a rybką dolewam zimnej wody. Juz dzisiaj temperatura w akwarium wynosiła 26 stopni :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...