Skocz do zawartości

Baaardzo początkująca akwarystka...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zakupiłam dziś akwarium 75l czy do 3 gupików będę mogła dodać jeszcze jakieś rybki i roślinki?

I jeszcze co zrobić z tamtym 20l?

75 litrów -

3x gupik [2 samice 1 samiec]

4x danio

10x neon

4x kirys pstry

20 Litrów mozesz przeznaczyc albo na krewetkarium albo :

5x gupik [ 3 samice , 2 samce]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotnik, to akwarium w którym doprowadza sie ryby do tarła i wychowuje młode. (względnie taki pojemnik zwykle plastikowy lub z siateczki, który się wkłada do ogólnego akwarium i separuje w nim np gupiczkę w ciąży)

do tego małego możesz kupić 1 bojownika i będzie mu tam samemu bardzo dobrze (wtedy oczywiście nie możesz tam już trzymać ewentualnych małych rybek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotnik, to akwarium w którym doprowadza sie ryby do tarła i wychowuje młode. (względnie taki pojemnik zwykle plastikowy lub z siateczki, który się wkłada do ogólnego akwarium i separuje w nim np gupiczkę w ciąży)

do tego małego możesz kupić 1 bojownika i będzie mu tam samemu bardzo dobrze (wtedy oczywiście nie możesz tam już trzymać ewentualnych małych rybek)

 

A czy niezbędne są dla bojownika : grzałka i filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotnik, to akwarium w którym doprowadza sie ryby do tarła i wychowuje młode. (względnie taki pojemnik zwykle plastikowy lub z siateczki, który się wkłada do ogólnego akwarium i separuje w nim np gupiczkę w ciąży)

do tego małego możesz kupić 1 bojownika i będzie mu tam samemu bardzo dobrze (wtedy oczywiście nie możesz tam już trzymać ewentualnych małych rybek)

 

A czy niezbędne są dla bojownika : grzałka i filtr?

a czy niezbedne są dla ciebie woda , picie , ciepło , powietrze :roll: wez prosze zastanów sie zanim coś napiszesz...Tak :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotnik, to akwarium w którym doprowadza sie ryby do tarła i wychowuje młode. (względnie taki pojemnik zwykle plastikowy lub z siateczki, który się wkłada do ogólnego akwarium i separuje w nim np gupiczkę w ciąży)

do tego małego możesz kupić 1 bojownika i będzie mu tam samemu bardzo dobrze (wtedy oczywiście nie możesz tam już trzymać ewentualnych małych rybek)

 

A czy niezbędne są dla bojownika : grzałka i filtr?

a czy niezbedne są dla ciebie woda , picie , ciepło , powietrze :roll: wez prosze zastanów sie zanim coś napiszesz...Tak :roll:

Tak tylko gdzieś czytałam że bojownik nie potrzebuje bardzo natlenionej wody więc wolę się zapytać... :roll::roll::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wtedy wystąpić ( :!: nieuleczalne :!: ) przeziębienie błędnika - narządu przypominającego rybce o podpływaniu po powietrze :(

co niestety w krótkim czasie skutkuje jej śmiercią :x

 

oki czy jeśli nie mam pokrywy to może być szybka?

 

Aaaa czyli one to są trochę jak delfiny z tym oddychaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie całkiem jak delfiny ;) jest cała grupa ryb które w ten sposób oddychają. podpływają do lustra wody i wystawiają "dziobek" po powietrze.

szybka może być jak najbardziej, chodzi o to by temperatuta wody nie różniła się od temperatury powietrza które bojownik pobiera bezpośrednio z powierzchni. może być cokolwiek co spowalnia cyrkulację powietrza bezpośrednio nad zbiornikiem z powietrzem w całym pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez pewien okres zwykłą szybkę z kawałkiem odciętym na kable od grzałki i filtra a jako oświetlenie stosowałem zwykłą lampkę - nie mam żadnych żywych roślinek.

Ale radzę Ci na kupienie /zrobienie takiej pokrywy po 1 dlatego , że ładniej wygląda ; po 2 jeżeli masz żywe roślinki to muszą one mieć jakieś specialne światło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez pewien okres zwykłą szybkę z kawałkiem odciętym na kable od grzałki i filtra a jako oświetlenie stosowałem zwykłą lampkę - nie mam żadnych żywych roślinek.

Ale radzę Ci na kupienie /zrobienie takiej pokrywy po 1 dlatego , że ładniej wygląda ; po 2 jeżeli masz żywe roślinki to muszą one mieć jakieś specialne światło ...

Na razie roślinek żywych nie mam w planach ,ponieważ u mnie w zoologicznym ich nie ma .

A co do tej lampki to nie będzie mojemu bojkowi za gorąco ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, płatkowe jak najbardziej i ogólne i dla bojowników. ważne żebyś kupiła kilka różnych (o różnych składach), aby miał urozmaiconą dietę. jeden miesny jeden roślinny i jeszcze jakiś. bojownik na pewno też będzie uszczęśliwiony jeśli podasz mu czasem jakieś żywe smakołyki (ale to powinnaś poczytać o zagrożeniach związanych np z ochotką). na początek wystarczy kilka płatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, płatkowe jak najbardziej i ogólne i dla bojowników. ważne żebyś kupiła kilka różnych (o różnych składach), aby miał urozmaiconą dietę. jeden miesny jeden roślinny i jeszcze jakiś. bojownik na pewno też będzie uszczęśliwiony jeśli podasz mu czasem jakieś żywe smakołyki (ale to powinnaś poczytać o zagrożeniach związanych np z ochotką). na początek wystarczy kilka płatkowych.

 

Czytałam że z żywym pokarmem można przenieść rybie chorobę do akwa. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...