Jump to content

Oświetlenie 240l

gruszkin
 Share

Recommended Posts

Witam pytanie czy lepiej kupić jedną belkę z 4 świetlówkami ustawianą mnie więcej na tyle akwarium czy dwie belki po 2 świetlówki i wtedy jedna by ładnie świeciła na trawnik a druga z tyłu, akwa ma 40 cm szerokości.

2 Pytanie czy koło 160w starczy na małego heńka? Moje możliwości finansowe na oświetlenie są nie stety mocno ograniczone i koło 500zł muszę się zamknąć z tym oświetleniem

3 Jakie dobrać kolory świetlówek myślałem o 2 narva biovital ale na allegro nie dostane ktoś zna jakiś zamiennik? jedną 865 i jedna 100k

Edit

Po poważnych przemyśleniach i przeszukaniu neta doszedłem do wniosku że i tak większość belek tej wielkości i tak kosztuje koło 500zł i czasami nie ma świetlówek a jak już ma to jakieś lipne. Wiec stwierdziłem że wykorzystam starą pokrywę i dokupie sobie zestaw dodatkowe oświetlenie 2x54w za stówkę do teog 2 świetlówki t5 narva biovital 955 5800k. W pokrywie mam 2 świetlówki t5 45w sylwania grolux 8500K i zamienię jedną na JUWEL-LITE COLOUR 6800K do tego jakieś odbłyśniki i cała impreza wyniesie mnie koło 320zł z przesyłką.

Podsumowując:

Będzie 2x54w i 2x 45w co daje razem 198W

Świetlówki:

2x 5800k

1x 6800k

1x 8500k (ew zamiana i dokupię jeszcze jedną 45W SYLVANIA AQUASTAR 10000K)

Co o tym myślicie zda egzamin w rośliniaku ?