Jump to content

Koszty akwarium morskiego


Recommended Posts

Nie strzelajcie jak "kulą w płot", Takie akwarium można założyć i za 3 tyś. i za 30 tyś. Wszystko zależy od tego ile właściciel chce na to przeznaczyć i co chce w nim mieć.

 

Przykład najtańsza ryba morska kosztuje do 100zł, najdroższe osiągają ceny w tysiącach, więc strzelanie konkretnymi sumami mija się z celem.

Link to comment
Share on other sites

Ale spokojnie można oszacować koszty żywego piachu,skałek,odpieniacza,filtrów.falowników i oświetlenia-raczej nie ma tego wiele na rynku wtórnym więc kolega musi się nastawić na nówki a to spokojnie można sprawdzić w sklepie :idea: Ceny bezkręgowców i ryb też są w necie-odrobina wysiłku przy googlowaniu 8-)

Link to comment
Share on other sites

Tak przeglądając różne strony dla akwarystów, znalazłam wizualnie atrakcyjną rybę Dascyllus nadaję się do akwarium morskiego? Przyznaje jestem totalny laikiem.

 

 

A co to ma wspólnego z tematem? Regulamin 5.2.a . Następnym razem będzie bonus. Mapet

Link to comment
Share on other sites

Kosztorys przybliżony

Samo szkło - 1210zł (liczę na to że solidną szafkę ktoś ma)

Ew. szkło na sumpa 224zł (ok 200l) - nie jest to tak w 100% wymagane więc do dalszych wyliczeń nie będę tego uwzględniał.

Oświetlenie - ok 500zł

Filtr - ok 300zł

grzałka 2x 300W - 100zł

odpieniacz - 600-800zł

falowniki 2-3szt - 180zł

sól morska - ok 20kg - 250zł

Żywa skała (20% pojemności akwa)- tu proponuję kupić 70kg żywej (ok 40zł/kg), a 50kg albo nieożywionej, albo zrobić samemu

prawdzie nie jest to żywa skała, jednak z czasem się wszystko aklimatyzuje i można do niej przyczepiać korale.

żywy piasek - ok 4-5cm (ok 45kg) - 470zł

Łącznie to wydatek ok 6500zł i to tylko skromna wycena wstępna bez korali i zwierząt. Do tego proponuję zakupić agregat prądotwórczy i zrobić jakiś mały sump czyli znów któryś tysiąc.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...