Skocz do zawartości

Ryby, które polecacie do współżycia z krewetkami:)


rojmaxxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam akwa 300l 55 krewetek, 5 rodzajów. Planuję teraz obiekt zarybić:-) mam póki co 40 neon inessa + 2 gurami mozaikowe. Chciałbym zakupić "ciekawsze" ryby typu barwniaki, ramirezy, myślicie że będą razem funkcjonować? Może jakieś propozycje?:-)Dzięki z góry!!

Luna: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz sporo czytałem na ten temat i mam hodowcę od którego będę brał te pielęgnice i mówił, że spokojnie. Ważne, aby krewetki zostały wpuszczone wcześniej, zadomowiły się, zaczęły się rozmnażać i w akwa 300l ciężko żeby 4 ramirezy wyjadły 55 krewetek na tą chwilę, jeszcze się rozmnożą taką mam nadzieje:)

 

Luna: Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tytuł... Mnie rozbawił ;)

 

A tak serio, to z krewetkami nie ma co hodować większych ryb, bo krewetki będą się bały i żyły w stresie a nie o to chodzi, racja? ;p

Z krewetkami to takie mniejsze jak neonki, drobniczki, innych większych nie polecam.

 

Edit.

Aaa... Pominęłam istotny fakt, że krewecie będą tam jako żywy pokarm, ale to chyba jasne jest...

 

Luna: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam im jakieś 2 miesiące jeszcze żeby zaczęły się rozmnażać, wtedy wpuszczę pierwsze pielegnice, mam je już miesiąc i nie zauważyłem, aby coś zaczęło się dziać. Macie może jakieś wytyczne odnośnie korzystnych warunków, aby zaczęły się rozmnażać, każdego gatunku mam po 10 sztuk,więc ilość chyba wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam im jakieś 2 miesiące jeszcze żeby zaczęły się rozmnażać, wtedy wpuszczę pierwsze pielegnice, mam je już miesiąc i nie zauważyłem, aby coś zaczęło się dziać. Macie może jakieś wytyczne odnośnie korzystnych warunków, aby zaczęły się rozmnażać, każdego gatunku mam po 10 sztuk,więc ilość chyba wystarczająca.

Amano i filtrujące nie rozmnożą Ci się w tym akwarium. Ich larwy potrzebują wody o odpowiednim stopniu zasolenia.

W tym temacie znajdziesz konkretne wskazówki co do rozmnażania tych pierwszych: caridina-japonica-krewetka-amano-t9248.html

 

Z rozmnażaniem red cherry nie powinieneś mieć żadnego problemu.

Oto wątek dotyczących tych krewetek: neocaridina-heteropoda-var-red-red-cherry-t9247.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...