Jump to content

nocna wojna ??


koziołek
 Share

Recommended Posts

Mam nowe 1 tygodniowe akwarium 60l, na początek miałam w nim bojownika syjamskiego i 2 samice, 2 glonojady zbrojnik, 2 samce gupika pawie oczko i samice, 2 krewetki, i 2 kiryski lamparcie i 5 neonków innesa, to było wszystko i było ok. Mąż dokupił samca i samice proporczyka, i się zaczeło że po 3 nocy neonki, gupiki i bojownik miały pogryzione ogony, bojownik dostał chyba ze stresu pleśniawki i zdechł. Następnego dnia już nie było gupika i samicy proporczyka miały poobgryzane ogony, dokupiliśmy nowego bojownika syjamskiego, 2 babki złote i 2 babki z rodzaju Stiphodon spp. i zlikwidowaliśmy proporczyka, bo tak nam powiedzieli w zoologicznym że to jego robota, szkoda było ale co zrobić. Okazuje się że to chyba nie proporczykowiec robił tyle szumu. Dzisiaj padły kolejne 2 rybki, w tym 1 neonka. Nie wiem co się dzieje, może ktoś mi tu na tym forum poradzi. Temp. mam 25 stopni, stale napowietrzane raz, dziennie karmione.

 

 

 

/Dbaj o pisownie. Mekto.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze za wcześnie rybki zawitały w akwarium, najwcześniej po 2 tygodniach się wrzuca ryby. Po drugie kiepska obsada. Te oba czynniki spowodowały to, że ryby chorowały i mają poobgryzane płetwy. Radzę się zapoznać z podstawą akwarystyki. Poczytać trochę na forum.

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, że było tak jak kolega wyżej napisał. Póki co musicie poczekać z uzupełnianiem obsady do czasu aż akwarium się ustabilizuje. Po powiedzmy miesiącu zastanówcie się co chcecie mieć w akwarium i dokupcie ale nie wszystko na raz tylko max po kilka sztuk.

Neonki są ławicową rybą i byłoby lepiej gdyby było ich więcej. Kirysy są stadne i też powinno być ich min 6 sz.

Wg mnie musisz zdecydować się na to co chcesz mieć w akwarium. Albo bojownika z neonkami lub z gupikami.

Proporczykowce nie powinny robić problemów z tym towarzystwem lecz wydaje mi się, że na dnie będzie za dużo ryb (zbrojniki i tak za duże do tego akwarium, kirysy i proporczykowce).

Babki są nietrafionym pomysłem bo np glonojad i kirysy wymagają podłoża o nieostrych krawędziach a babki raczej skalistego i muszą mieć idealną wodę.

 

Luna: Pisownia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...