Jump to content

Szczepy bakterii jakie?


Syr!usz
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Zakupiłem AZOO CRYSTAL RED BIOPRO na bank są bezpieczne dla Amano ;)

 

Kilka informacji o preparacie :

 

Azoo Crystal Red Shrimp BioPro należy stosować w celu uzupełnienia bakterii nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych i ustalenia równowagi mikrobiologicznej, lub jej przywrócenia, a także w celu poprawy jakości wody, zwiększenia przeżywalności, ograniczenia wzrostu patogenów i poprawy warunków w krewetkarium:

- w nowym krewetkarium *

- w działającym już krewetkarium co tydzień**

- po podmianie wody***

- po czyszczeniu filtrów

- w przypadku tłuszczu, piany na powierzchni wody

- w krewetkariach ze zbyt dużą obsadą ****

 

 

* Siła rozkładu amoniaku i azotynów zwiększa się w przypadku użycia Azoo Crystal Red Shrimp Bio Pro, AZOO Max Bio Ball i AZOO Easy Bio, ponieważ w tych preparatach są różne szczepy bakterii. Zalecamy dodatkowe stosowanie razem z NitraAct, który usuwa trujący siarkowodór dla maksymalnego efektu oczyszczania wody i ochrony krewetek.

** Unikaj nadmiernej podmiany wody i czyszczenia filtrów(gąbek) w pierwszym miesiącu życia akwarium, aby zminimalizować straty mnożących się bakterii. Zalecamy, aby w akwarium znajdowało się kilka krewetek, które będą generowały amoniak niezbędny do życia bakterii.

*** Po podmianie wody można spokojnie podwoić, a nawet potroić dawkę preparatu.

**** W przypadku nadmiernej ilości krewetek, bądz w przypadku złego stanu akwarium w celu poprawy jakości wody dopuszczalne jest zwiększenie dawki tygodniowej, bądź dodatkowa, częstsza aplikacja bakterii w proszku, w celu szybkiego rozkładu amoniaku, który w nadmiarze uśmierca krewetki.

 

 

AZOO CRYSTAL RED SHRIMP BIOPRO - opis

1. Wykonany z koncentratu uśpionych w proszku trwałych bakterii w suchym środowisku i niskiej temperaturze, z najwyższym stosunkiem ilościowym bakterii, których aktywacja następuje już po 8 godzinach od aplikacji do wody.

2. Specjalnie zaprojektowany zgodnie z wymaganiami krewetek Crystal Red, składa się z probiotyków z kilkoma gatunkami bakterii tlenowych i beztlenowych w najwyższej możliwie liczbie i o najwyższej aktywności 10.000.000.000( miliardów) aktywnych bakterii na 1g produktu.

3. Pomaga natychmiast po aktywacji w tworzeniu korzystnych bakterii w jelitach krewetki, dla lepszego trawienia i wchłaniania składników odżywczych, zwiększając przy tym witalność i aktywność krewetek.

4. Szybko i skutecznie rozkłada trujące substancje takie jak amoniak(NH4) i azotyny(NO2). Eliminuje zmętnienie, brzydki zapach, białka, tłuszcze i pianę z powierzchni wody.

5. Rozkłada resztki i zanieczyszczenia zalegające w podłożu, poprawiając kondycję akwarium.

6. Skutecznie zwiększa bufor ph w akwarium, minimalizując skutki spowodowane dużymi zmianami wody, bądź śmiercią organizmów w akwarium.

7. Unikatowa technologia "Biocontrol-Biological Control" ze specjalnymi związkami probiotyków hamuje rozwój patogenów i znacząco poprawia zdrowie krewetek.

8. Pomaga w stabilizacji akwarium (specjalne glony), wyraźnie sprzyja rozmnażaniu krewetek i przeżywalności.

9. Zawiera specjalne pożywki. Pomaga szybko namnażać się bakteriom i wchłania zanieczyszczenia z wody.

 

 

SPOSÓB UŻYCIA:

1. Dodaj 2 gramy na 100 litrów wody przy zakładaniu nowego zbiornika.

2. Następnie stosuj co 5-7dni, 1 gram na 100 litrów wody.

3. Zaleca się, aby dobrze wymieszać proszek w niewielkiej ilości wody w butelce przed dodaniem do akwarium. Aby uzyskać najlepsze efekty należy tak wymieszany proszek dodać równomiernie do wody akwarium, filtra i na media filtracyjne.

4. W komplecie miarka do szybkiego odmierzania 1g.

 

 

Wskazówki:

1. Preparat zawiera pożywkę dla bakterii, dlatego po użyciu będzie on widoczny.

2. Większe dawki preparatu mogą być używane w sytuacjach podmiany wody, bądź kiedy jakość wody jest bardzo niska i wymaga ona oczyszczenia.

3. Dna najlepszego efektu oczyszczania wody zalecamy jednoczesne stosowanie razem z "NitraAct"

 

 

Składniki:

PSB, Lactobacillus, Glycobacteria, Saccharomyces cerevisiae, Bacillus subtilis natto. clostridium butyricum, zwiazki probiotyków, związki Nitrosomas, Nitrobacter i kilka innych szczepów bakterii tlenowych.

 

 

Azoo Crystal Red Shrimp BioPro to najbardziej zaawansowany na świecie preparat zawierający 10.000.000.000 ( miliardów) uśpionych bakterii w proszku na 1g produktu. Bakterie zawarte w Crystal Red Shrimp Bio Pro oczyszczają wodę wizualnie i biologicznie, usuwając białka, pianę i inne zanieczyszczenia, a także masy zanieczyszczeń zalegające w filtrze i podłożu. Najwyższa kumulacja bakterii tlenowych szybko rozkłada amoniak(NH3) i azotyny(NO2) do najmniej szkodliwej formy azotu jaką jest azotan(NO3). Preparat szybko buduje i wzmacnia system filtracji biologicznej, ograniczając szkodliwe działanie amoniaku. Najwyższa kumulacja bakterii beztlenowych pomaga w rozkładzie resztek organicznych w podłożu i filtrach przywracając je do stanu najwyższej czystości. Specjalne probiotyki hamują rozwój patogenów, a wyspecjalizowane bakterie, budujące się po aplikacji preparatu w jelitach krewetek, poprawiają trawienie i wzmagają ich witalność.

 

Wydajność Azoo Crystal Red Shrimp Bio Pro 100g to aż 10,000l

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...