Jump to content

Zmienniak - jakie akwarium?

swi_r
 Share

Recommended Posts

Witam Was!

Po wielu przemyśleniach postanowiłem, że moje pierwsze akwarium będzie z zakresu 30 - 50l. Mooooże, ale raczej nie 60l.

W akwarium chciałbym trzymać gupiki razem ze Zmienniakami.

Dołączona grafika

Chciałbym, aby był czerwony. Wtedy to jest plamisty czy wielobarwny?

Jakiej wielkości akwarium potrzebuje Zmianniak? Czy są rózne wymogi dla plamistych i dla wielobarwnych?

W jakim akwarium mogę trzymać je z gupikami?

Czy jest możliwe połączenie ich w takim zakresie akwarium?

Pozdrawiam

1. Jest wiele odmian barwnych i trudno stwierdzić .

2. Przednia szyba 60 cm czyli standard 54L .Mają zbliżone wymagania .

3. Wyżej wymieniony litraż. 2+3 Gupiki , 1+3 Platki i do tego może z 6 Kirysków Panda .

Mniejsza liczba oznacza samce .

Hej._Spokojnie możesz trzymać razem._Ja mam 3 platki i tak z kilka gupików,_chociaż powiem, że jeden samiec gupika zawsze się zaleca do platki ;D

Ale myślę,_że co do zmienniaka musiał byś założyć większe akwarium.

40 litrów to bym założyła na przykład jak wspomniałeś same gupiki (tylko,_że dosyć szybko się rozmnażają).

Luna: Dbaj o pisownię.

60litrów. w tym że mam także inne gatunki . Luna: Chodziło Ci o - "Z tym, że ja mam także inne gatunki" czy "W tymże ja mam także inne gatunki" ?

Edit

W tym uważaj jakie rybki wybierzesz ,bo raz że mogą mieć złe warunki by dorastać a dwa to mogą się z innymi rodzajami ryb ,gryźć';)

Luna: Edytuj posty, nie pisz jednego pod drugim.

Dbaj o pisownię i staraj się pisać zrozumiale.

Luna: Edytuj posty, nie pisz jednego pod drugim.

Kolejna uwaga wiązać się będzie z ostrzeżeniem.

Może Ci napiszę tak:_mam dużą samice zmienniaka,_samiczkę jedną,_która jest w ciąży i samca._Wg mnie platki są ładniejsze i z natury łagodne_(wpisz w google grafika ;] ) viewtopic.php?f=43&t=6354 (nie wiem czy to Twoje pierwsze akwarium..._No ale warto poczytać.)

Po drugie jak już wspomniałam samiec gupika dość często zaczepia mi zmienniaki i przez to są tak jakby hm w dyskomforcie._Generalnie odradzam je mieszać ze sobą._Zrobisz jak uważasz,_albo inny użytkownik Ci doradzi ;)

Edit

Np masz tak:

Ilość ryb bardziej wg.mnie zależy od umiejętnosci akwarysty.Zmienniaki z tych fotek to maculatusy czyli plamiste. Je łatwo rozróżnić gdyż wielobarwny jest najczęściej dłuższy i bardziej przypomina mieczyka a plamisty jest najcześciej drobniejszy i ma więcej opcji barwnych. Ta pierwsza z Twoich zdjęć nazywana jest platynką słoneczną. Jak już ktoś planuje zakup tych ryb to raczej więcej jak 3, bo to rybka lubiąca towarzystwo a nawet w małym 60 litrowym akwarium będzie się źle czuła jak będzie ich tak mało.Na dorosłego gupika potrzeba 5 litrów wody-i to nie moja opinia tylko od hodowców zgarniających nagrody na wystawach tych ryb.