Jump to content
Sign in to follow this  
dancerakakropka

Akwariun 200l co zmienić

Recommended Posts

Witam Adam z tej strony.

Mam kilka pytań co do mojego akwarium dodam ,że jestem początkującym akwarystą.

Akwarium ma wymiary 100x40x50.

Obsada ok 14 gupików, 2 mieczyki, 4_brzanki szuheri (?) (z akwarium ojca...), 4 molinezje black molly, 15 danio czerwonych, kilka kirysków i glonojad syjmski.

Oświetlenie x2 świetlówki 36w.

Nawożenie i tu jest problem i główne pytanie czym nawozić ponieważ przyjmuje mi się bardzo mało roślin, przyjął się tylko mech, moczarka, anubiasy te wysokie i może z 3 roślinki których niestety nazwy nie pamiętam.

Filtr JP023F 1000l/h.

No i zwracam się z prośbą czym nawozić i co można zmienić ,co do tych brzanek to muszę się ich pozbyć :)

Ps: jakie rośliny na moje wymagania by się przyjęły?

Luna: Używaj znaków interpunkcyjnych.

Jeżeli nic nie dajesz to potas K2SO4 na początek .Jakie masz podłoże ?

Podłoże jest to piasek wymieszany ze żwirkiem ,a na starcie pół roku temu wrzuciłem pod podłoże kulki torfowe około 15._Kupiłem na allegro jakiś nawóz podobno bardzo dobry ,ale miałem tylko glony ,a nie widziałem różnicy i zrezygnowałem.

Luna: Pisownia.

topic9355.html

Rośliny z tej listy.

Rośliny pomału będą Ci rosły przy tym świetle. Nie będą pobierały za dużo składników odżywczych. Nie dziw się, że część Twoich roślin marnieje, po prostu akwarium nie spełnia ich wymagań.

Jak byś chciał mieć akwarium roślinne poczytaj artykuł w podpisie Łorena.

Ja bym dał ziemie na to żwir i będzie ok ,a jak nie to jakiś substrat na to żwir i odbłyśniki do świetlówek ,szukaj roślin mało wymagających._Co to podłoże takie niskie ?_Ile tam jest cm ?

Luna: Pisownia.

Mam 3cm podłoża trochę roboty było by z tą ziemią , a słyszałem też trochę o mikro oraz makro , ale jest tyle tego że już sam nie wiem czym nawozić żeby roślinki ładnie rosły i pięknie wyglądały , bo porównując moje akwa do waszych to moje to pikuś. Wyjątkiem jest Anubias który bardzo szybko się rozrasta tzn wydaje mi się że to anubias chodzi mi o tą roślinkę co na zdj jest najwyższa na środku taka długa łodyga to już mam z 15 sadzonek z tego :) ,ale reszta to masakra no chyba że mech bo też ładnie rośnie , jakieś porady/zastrzeżenia co zrobić ?

Z góry bardzo dziękuję:)

3 cm podłoża to zdecydowanie za mało ,minimum 5-7 cm rozłożone stopniowo od przodu do tyłu akwarium ,pierwsze to dosyp żwiru .

No dobrze a jakbym dał 4cm ziemi ogrodowej oraz żwirek to następnie jakie nawożenie stosować prócz bimbrowni ,no chyba że w płynie do psiukania.

Jeżeli dasz ziemię ogrodową to będzie to akwarium low - tech ,nawożenie zbędne ,co2 też wystarczy podawać potas i to wszystko ,miałem 30 l na ziemi efekt znakomity ,roślinki rosły .Daj z 3-4 cm ziemi i przykryj żwirem tak do 7 cm ,sadz roślinki z głową aby pózniej nie przesadzać bo będzie młyn w akwarium.

Można potas w tych buteleczkach podawać na "psiuknięcia" - jeśli tak to możesz podać jakąś firmę.

Drugie pytanie tą ziemię ogrodową trzeba wymieniać czy ona już jest do składnikowana , że nie trzeba jej wymieniać , a roślinki rosną te odbłyskacze dają coś bo mam 0.3w i chcę podnieść , a dając nową świetlówkę trochę rachunek podrośnie i nie chcę mi się bawić w modyfikowanie pokrywy .

Z góry wielkie dzięki :)

Jeżeli dasz ziemię ogrodową to będzie to akwarium low - tech ,nawożenie zbędne ,co2 też wystarczy podawać potas i to wszystko ,miałem 30 l na ziemi efekt znakomity ,roślinki rosły .Daj z 3-4 cm ziemi i przykryj żwirem tak do 7 cm ,sadz roślinki z głową aby pózniej nie przesadzać bo będzie młyn w akwarium.

Lowtech to jest cały styl prowadzenia akwarium a nie danie ziemi pod żwirek...

Ja mam ziemię i zapewniam Cię, że akwarium Lowtech nie mam.

Podaję zarówno CO2 jak i cała gamę soli - nawozów.

Dobrze to doradzicie mi i ile około tej ziemi potrzebuje na akwa 200l 100x40 podłoże czy dwie świetlówki wystarczą po 36wat czy może dokupić odbłyśniki. Czy ten potas mam stosować , a testów nie chcę za bardzo robić :) . Z góry dzięki.

Mapet

Kup 25l ,świetlówki wystarczą ,podawaj potas i obserwuj co się będzie działo ,testy zbędne .

Oj kupiłem 50l najwyżej zostanie dla kaktusów trochę hehe :) ph będzie dobre 6-6.5 ?

EDIT:

Można szybką odp bo wyławiam resztę ryb i wymieniam podłożę.

Edytuj posty!//lopezz

Jak zwykła ziemia bez chemii i innych ulepszaczy to będzie dobra.

Sign in to follow this