Jump to content

Akwarium rośline i odpowiednie oświetlenie


Ichtio
 Share

Recommended Posts

Witam! Jako że jestem nowy na forum, wypadało by się przywitać ;) Jestem Dawid, mam 17 lat, mieszkam na śląsku w małej wsi Marklowice (okolice Wodzisławia Śląskiego, Rybnika). Akwarystyką zajmuję się już trochę lecz to taka "amatorka" :D Przez jakieś 2 lata hodowałem Gupiki oraz Molinezje Black Molly. Aktualnie w akwarium 112l mam 20 sztuk Neon Innesa i 2 glonojady (zbrojnik niebieski). To tyle jeżeli chodzi o przywitanie :)

 

Chce otworzyć moje pierwsze akwarium roślinne i mam parę pytań. Posiadam puste akwarium 25l i czy taki litraż na akwarium roślinne się nada ? Najbardziej martwię się oświetleniem ponieważ oryginalnie w pokrywie jest zwykła żarówka 25W. Czy do roślinek będzie potrzebne jakieś inne, lepsze oświetlenie ? Boje się że przy zwykłej żarówce rośliny zaczną gnić. Może zainstalować jakieś oświetlenie LED ?

 

Żeby nie zakładać nowego tematu. Mam problem z dobraniem odpowiednich świetlówek do mojego akwaria 112l. Aktualnie jest tam oryginalne oświetlenie czyli standardowe jarzeniówki 2x18W T8. Mam w nim też parę roślinek: rotala rotundifolia, rotala wallichii, limnophila sessiliflora, ludwigia repens, bacopa caroliniana. Czy świetlówka PHILIPS Aquarelle TL-D 10000K w połączeniu z PHILIPS MASTER TL-D 865 6500K będą dobrze pasować do tego akwarium ?

 

 

Luna: Przenoszę do odpowiedniego działu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...