Skocz do zawartości

Skalary narybek - dlaczego padają


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jest to moj pierwszy temt na tym forum. Skalary składaja mi ikere jak zaczynają sie ruszac po wykluciu do 2 dni odławiam je do 15 litrowego akwa nalewam jakies 60 - 80 % wody temp od 29 - 32 stopni, napowitrzanie, filtracja (gąbkowa) zaczynam je karmic ( troche suchym mikro troche mrozonym cyklopem teraz hoduje nicienie micro ale jeszcze nie podawałem ) jak zaczną pływac i po jakichs 2 do 5 dni zaczynają padac jak muchy do 3 dni praktycznie zostanie pare sztuk i za kazdym raze jest to samo dlaczego tak jest co mam robic? przypuszczam ze woda sie psuje ale dziennie jakies 20% wody wymieniam na tą samą czyli z akwa gdzie doszło do tarła czesm dam kapke swiezej oczywiscie 1 - 2 tygodnie stojącą w baniaku poradzcie co to jest? jezeli woda sie psuje co mam robic słyszałem ze trzeba soli dziennie dosypywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym akwa 15l powinna byc ta woda co w tym akwa gdzie sa te duze skalary najlepiej odlac te 15 l i musi byc ta sama temp albo sa z tego samego gniazda skalary i dlatego małe zdychaja poniewaz brat z siostra maja cos z genetyka i dlatego te małe zdychaja bo ja tak ma jest ikra ale zikry nic sie nie wykluje bo sa skalary z tego samego gniazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary jak inne rybki gdy temp itp. nie odpowiada dla nich a ni dla ich potomstwa... Jeśli rozmnożyły się u ciebie wiedzą że w twoim głównym akwa jest dobra woda, kup sobie kotnik pływający i po prostu wstaw je do kotnika.... ale jeśli to pokolenie które od kilku pokoleń rozmnażają się w tym akwa mają wady genetyczne i należy kupować nowe osobniki, radze sie zapytać jakiegoś zaufanego sprzedawcy czy skalary są wycowywane prywatnie czy w specialnych hodowlach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zle zescie mnie zrozumieli, raczej nie sa z tego samego gniazda poniewaz kupilem je gdzie ingdziej i o roznym czasie a juz raz udało mi sie wyhodowac i przesyła jakies 40 mlodych zyją do dzis ale tez fakt ze pomału rosną tylo jeden sie wybił i jest 3 razy wiekszy d reszty. Jak je odławiam z akwa w ktorym doszło do tarła to oczywiscie przelewam wode z niego(czyli w ktorym dosłżo do tarła) do 15litrowego akwa, w 100 procentach czli dalej są w tej samej wodzi i tej samej temp. A wode w akwarium w ktorym dochodzi do tarła mam raczej odpowiednią dla skalarow poniewaz regularnie od paru miesięcy co dwa tygonie składają ikre i jesli ją nie odłowie to bedą sie tak długo nia opiekowac az zaczną pływać i reszta obsady ich pozjada a wykluwają sie z ikry max do 2 dnie wiec raczej woda jest ok. nie wiem co jest przyczyną ich padania po paru dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo ważny jest pokarm w pierwszych dniach.Na suchym nie pociągniesz.Nalepsza artemia. nicienie, wrotka czerwona (może być mrożona) dopiero póżniej powoli dodawać suchy pokarm.Zaczynamy karmić gdzieś po 7 dniach od wyklucia, wcześniej narybek korzysta z woreczka żółtkowego i nie żeruje....Można też spróbować jakiegoś odkażacza do wody.Ja osobiście używam wody z osmotycznej i takie odkażanie jest zbędne w takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...