Jump to content

Przeprowadzka z 50 l do większego akwarium


Recommended Posts

Witam zaczynam już poważnie myśleć nad kupieniem większego zbiornika i mam kilka dylematów.

A więc ogranicza mnie komoda i akwarium może mieć wymiar 80 x 40 tylko pytanie czy kupić o wysokości 50 czy 40 cm, wiem że im wyższe tym lepiej ale zostanie mi obsada z 50 l czyli bojowniki i nie wiem czy to dla nich nie za głębokie akwa, jak myślicie ?

 

Druga sprawa to jaki sprzęt ?

Upatrzyłem sobie Filtr JBL e901 belkę oświetleniową 4 x 24 w (w razie gdyby akwa miało 50 cm) no i grzałka 100 w. Pytanie czy jakiś tańszy zamiennik filtra by się znalazł ?

I narazie ostatnia sprawa obsada w 50 l mam 6 platek 4 bojki 8 otosów i krewetki rc i narazie ta by musiała być i co do tego ?

Chce gurami harem/para skalarów do tego molinezje i na dno kirysy i może jakaś ławica ale to chyba już przesada.

 

I mam też pytanie co do belki bo słyszałem że bojownik może przeziębić błędik bez pokrywy.

Link to comment
Share on other sites

Na skalary akwarium za małe. Przynajmniej 200l na parkę. Lepsze będzie te akwarium z 50cm jeżeli takie trafisz. Co do filtra zobacz sobie z aquela FZN-3,-2,-1. To 3 rodzaje kaskadowych zewnętrznych filtrów. Sam mam FZN-3 i jestem zadowolony. Piszesz, że masz 4 bojki. W sensie 4 samce czy 1+3 ???

Link to comment
Share on other sites

Mam haremik bojka co do skalarów to wiem że 50 cm będzie dobre to już sprawdzałem tylko nie wiem czy pasują do obsady bo krewetki tego mogą nie przeżyć ale może gdyby były małe to potem by przywykły że krewetki będą na dnie ?

Ważniejsza sprawa co z tą belką czy przy bojkach może być czy musi być zamknięte akwa ??

Link to comment
Share on other sites

Labiryntowate: Czyli ciepłe wody akwarium przykryte, żeby powietrze nad lustrem wody miało stałą temp. Ze być mieszkał w Indiach czyli Azji to już można mieć odkryte akwarium dla bojowników np. 60x30x30 54l woda nalana do 20cm.:)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...