Jump to content

PROBLEM Z KRYSTALICZNĄ WODĄ

gibon2008
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam pewien problem posiadam zbiornik 100 L i akwarium ma około 9 miesięcy i mam ciągły problem z wodą. Ponieważ gdy je kupiłem posiadałem filter wewnętrzny z napowietrzaniem i miałem go przez 5 miesięcy. Gdy się nie zapychał to woda można powiedzieć była krystaliczna ale często go musiałem czyścić nawet 2 razy w tyg. Potem gdy wróciłem z urlopu woda sie popsuła bo nie nadzorowałem akwarium. Ale potem filtr znów czyścił dosyć dobrze. Zmieniłem go na zewnetrzny JBL e700 GreenLIne i woda w akwarium wygląda jakby była mętna i pełno w niej pływa takiego jak by kurzu._Co może być, że woda nie jest krystaliczna parametry wody sa ok. Czy może jak w poprzednim filtrze zamiast gąbki zastosowałem gąbkę z wata na pół i to bardzo dobre rezultaty przyniosło , może tutaj tez gdzieś zrobić warstwę waty? Ponieważ w gąbkach tych od filtra są bardzo duze dziury jak dla mnie i myślę może dlatego nie zatrzymuje całego syfu z akwarium._I jeśli by tak zrobić żeby umieścić gdzieś może na wylocie z filtra żeby tego głównego syfu nie zbierała tylko ta końcówkę to co ile trzeba wymienić ta watę żeby nie zgniła ?

Proszę o porady .

Regulamin 6.1. Mapet

A może woda Ci dojrzewa? Chyba że niewypłukałeś wkładów, lub zaczyna sie zakwit...

Co może być, że woda nie jest krystaliczna parametry wody sa ok

To znaczy jakie są? Robiłeś testy?

Te gąbki to filtracja mechaniczna.

Sławku, no u mnie na 99% to wina filtra.

Nie o to mi chodziło.Może się trafić wadliwy egzemplarz,jak każdej firmy,ale nie zwalał bym wszystkich problemów z wodą na JBL,bo ogólnie to dobry filtr.

Ważne są też media,odpowiedni dobór filtra do akwa i obsady.Jak ktoś nie odmula,to też niech się nie dziwi brakowi klarowności.Poza tym zdarzają się zakwity wody,pierwotniaki.

O to mi chodziło ;)