Skocz do zawartości

Inne mięso dla paletek


wolnyykubaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie szukałem w internecie ale nie znalazłem :lol:

Więc was zapytam czy można zastąpić paletkom mięso wołowe na przykład mięsem drobiowym oczywiście swojskim bez sterydów i innych dziadostw ??

Może jest na forum ktoś z okolic Wielunia , Praszki i wie gdzie można kupić serce wołowe bo ja nigdzie nie umiem znaleźć oferty?? :help:

 

 

 

agunia997- Myślę, że wszystko już wyjaśnione. Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można karmić ryb mięsem drobiowym. W naturze ryby pozyskują "mięso" polując na robale , owady , małe rybki . Raczej paletka nie upoluje sobie drobiu i w naturze nie je takiego mięsa. Ryby karmione mięsem szybciej rosną i tyją a co za tym idzie mają problemy z wątrobą i żyją krócej. Mogą pojawić się także inne choroby. Ryby mają problem z trawieniem tłuszczu zawartym w mięsie , ponoć tylko piranie mogą bez przeszkód jadać np serca wołowe lub mięso zwierząt stałocieplnych. Bo w naturze właśnie tak się pożywiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możesz karmić mięsem drobiowym, ja zawsze wybieram polędwiczki, aby nie było skór i tłuszczu. Karmię nimi Kolcobrzuchy i Trzciniaka od dwóch lat.

 

Ja kiedyś również karmiłem tym dziadostwem. Zapoznałem się z tematem i konsekwencjami karmienia ryb mięsem zwierząt ciepłokrwistych. Doszedłem do wniosku, że skoro zależy mi na moich podopiecznych, to będę im serwował porządne żarcie.

 

Ryby karmione sercami i wątróbką bardzo łatwo dostają przetłuszczeń, co powoduje wygrzbiecenie ciała, a w konsekwencji deformacje ciała. Ryby nie są w stanie dużego % strawić takiego mięcha więc jest to i nie ekonomiczne i nie zdrowe

 

 

Rainbow napisała bardzo mądrą notkę i proponuje wziąć ją sobie do serca (mała gra słów)

 

Wiedza poszła do przodu, a my powinniśmy iść razem z nią- tutaj chodzi o zdrowie ryb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...