Skocz do zawartości

Jakieś białe kulki w akwarium :/


Martusia86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam akwarium dla krewetek 25 l , dałam tam tymczasowe roślinki, kupiłam korzeń, na początku w wodzie był cały biały, tak jakby z waty, więc wygotowałam go w wodzie z solą, wypłukałam, na nowo wygotowałam ( w czystej wodzie bez niczego) i włożyłam go z powrotem do akwarium, tego "grzyba" było mniej, ale dalej się pojawił, więc postanowiłam kupić ampularie, ślimaki trochę się tym zajęły, ale problem jest taki że na tym korzeniu jest taka (kulka) gdzie są takie malutkie biało-żółte kuleczki, na roślince też są ale mniejsze, niestety nie widać tego zbytnio na zdjęciach, proszę o pomoc, ponieważ pierwszy raz mam takie coś w akwarium i nie mam pojęcia co to może być.

Zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi locdog, ten temat już mam z głowy, przeczytałam to już jakiś czas temu... Więc proszę o jakieś rady a nie linki... te 2 zdjęcie chyba to będzie jaja ślimaków rozdętek, ale ta kulka "pleśni" , a w środku większe kulki niż te na drugim zdjęciu to co to ma być?? mam już 3 akwarium i pierwszy raz takie coś widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się komuś żeby ampularie złożyły ikrę w wodzie?? Nie możliwe jest żeby coś złożyło jajka przed preparacją, ponieważ jest to nowy korzeń kupiony w sklepie zoologicznym, chyba nic innego mi nie pozostaje jak na nowo spreparować korzeń, trochę się boję tego co jest w moim akwarium, ponieważ chciałam mieć pod koniec listopada krewetki crystal red, a one są bardzo delikatne,jeden błąd i po krewetkach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...trochę się boję tego co jest w moim akwarium, ponieważ chciałam mieć pod koniec listopada krewetki crystal red, a one są bardzo delikatne,jeden błąd i po krewetkach :/

Zanim załatwisz te Crystale to sprawdź parametry wody w baniaku.

One nie są tak wytrzymałe jak Red Cherry.

Locdog nie traktuj Marty jak idiotki,bo sam na takiego wychodzisz.

Widać z postów,że dziewczyna wie co robi w związku z krewetkami/korzeniem,a to,że pojawiło się w akwa coś co nie powinno i pyta o to,nie świadczy o jej braku wiedzy,sam też nie masz pojęcia co to jest.

Więc jeżeli nie masz już nic do dodania w związku z pytanie,to nie udzielaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie chciał bym dodać, że owa pleśń na korzeniach Red Moor Wood jest typowym zjawiskiem dla tego gatunku drewna i nie ma znaczenia czy się go wygotuje czy bezpośrednio po zakupie wsadzi się go do baniaka, owy nalot sam zejdzie kiedy zbiornik dojrzeje bez konieczności wpuszczania ślimaków, zbrojników czy też molinezji lub mieczyków. Pozostaje jedynie kwestia estetyczna takiego korzonka porośniętego śluzem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...