Skocz do zawartości

szafka pod tv i akwarium-wytrzyma ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Mam taki dylemat bo chce kupić taką szafkę pod telewizor i czy jest możliwość obok postawić 112l akwarium czy to wszystko po prostu pierdyknie pod ciężarem. Nie mam za wiele miejsca w pokoju a chciałbym na jednym meblu postawić te dwie rzeczy ewentualnie myślałem żeby po stronie gdzie będzie stać akwarium wstawić jakieś poprzeczki albo coś co usztywni blat.

http://allegro.pl/max-szafka-rtv-160-cm ... 70371.html

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zakupu takiej szafki. W tej cenie szafka zrobiona będzie z papieru, a laminat to papierowa mgła, która rozpuści się po kilku kroplach wody. Jeżeli Ci zależy na pewnej szafce to najlepiej zamówić u stolarza. Będzie w dobrej cenie i solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował nie kupować szafki pod akwarium, której nie można zobaczyć osobiści. To loteria. Idź do sklepu i sam wybierz. Będziesz mieć pewność.

Równie dobrze można nie proponować w ogóle zakupów w necie.

Ja kupiłem przez allegro szafkę pod akwarium i jest tip top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ceny. buty za 20 zł na pewno się rozlecą tak jak szafka za 160 zł. Jestem stolarzem i robiłem wielokrotnie szafki pod akwaria. Zamontowane na ścianie i stojące. Wiem co piszę. Trzeba również brać pod uwagę nie tylko wygląd, lecz również względy praktyczne. Akwarium trzeba będzie obsługiwać 1 albo 2 razy w tygodniu. Blat szybko się posypie. Wyobraź sobie, że położysz na tej szafce 6 worków cementu (150 kg) i jak pięknie się wygina. Osobiście odradzam.

 

Płyta minimum 18 mm i jakiś gruby laminat. Oklejona obrzeżem pcv 1mm. Akwarium powinno mieć trzy punkty podparcia od podłogi w postaci pionowych płyt. Blat najlepiej 36 mm. W szafce na zdjęciu blat ma prawdopodobnie 16mm, tylko od przodu zastosowali listwę, tak aby wyglądał na gruby itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć trzeba od tego czy akwarium ma być 20 czy 200 litrów i jaki telewizor :)

 

Myślę że w zależności od tego w ilu miejscach podparty jest blat zależy jego wytrzymałość. Jeśli położysz te worki z cementem na środku blatu podpartego w skrajnych punktach wygnie się na pewno jeśli nie strzeli, ale jeśli podeprzesz go na środku sprawa wygląda już inaczej.

 

Jak Cię stać na szafkę od stolarza to jest to na pewno lepsza opcja, ale osobiście nie uważam żeby sklepowy czy internetowy "standard" miał się nie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jestem stolarzem

Ja też.

 

Płyta minimum 18 mm i jakiś gruby laminat.

 

Typowy laminat stosuje się na blatach kuchennych. Ma on około 1mm grubości. Nie widzę sensu dawania go na 18mm płytę wiórową, która jest już laminowana.

 

Akwarium powinno mieć trzy punkty podparcia od podłogi w postaci pionowych płyt.

100cm długie akwarium mam podparte tylko w 2 miejscach. 54l miałem tak samo. Wprowadzacie jakieś nowe herezje tutaj? Zaraz się okaże, że na każde 20 albo 10cm akwarium musi być jedna podpórka.

Bzdura.

 

Blat najlepiej 36 mm.

Piszemy o 3000l? Bo znam akwaria o pojemności więcej niż 1000l i stoją na 18mm płycie. Jeden z użytkowników miał 600l akwarium na drewnianym stropie. A też podobno się nie da.

 

 

 

Ja bym się głównie skupił na tym żeby nie stawiać akwa przy telewizorze ponieważ wibrację akustyczne mogą stresować ryby.

 

A gołe baby mogą dodatkowo odwracać ich uwagę od jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe z tymi gołymi bababmi to dobre :lol: Teraz to trochę mam już zamęt bo jest dwóch stolarzy i dwie różne opinie ale poszukam jeszcze coś po sklepach z meblami i może znajdę podobną szafkę na miejscu i ewentualnie ją wzmocnię jakimiś podpórkami.

 

 

Regulamin. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował nie kupować szafki pod akwarium, której nie można zobaczyć osobiści. To loteria. Idź do sklepu i sam wybierz. Będziesz mieć pewność.

Równie dobrze można nie proponować w ogóle zakupów w necie.

Ja kupiłem przez allegro szafkę pod akwarium i jest tip top.

 

ja też kupiłem szafkę przez neta (aż z Wa-wy) i jestem bardzo zadowolony :)

Aquael Quartet

100x40x70 pod akwa 112L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...