Jump to content

likwidacja rybek

Raf331
 Share

Recommended Posts

Witam, dostałem od znajomego akwa.112 litrów oświetlenie 2 razy po 18w, 2 welony gupik, dwa glonojady i skalar zero roślinek i tu moje pytanie, byłem w sklepie żeby mi coś doradził sprzedawca co z tym akwa dalej zrobić co dokupić jakie roślinki, tam się dowidziałem, że najlepiej będzie jak się wszystkiego pozbędę i zacznę od nowa, czy to konieczne czy nie ma żadnych innych rybek i roślinek żeby obyło się bez tej likwidacji?

Luna: Pisz poprawnie. Na forum obowiązuje polska pisownia.

2 welony

Moim zdaniem welon jest od 150l.

gubik

Gupik ;)

tam sie dowidziałem ze najlepiej bedzie jak sie wszystkiego pozbęde i zaczne od nowa

Wstaw fotkę.

Niby dlaczego miałbyś się Wszystkiego pozbyć?

Chodzi mu o to, byś zaczął od nowa i nakupił u niego: rybek, roślinek itd.

W grę wchodzi tylko i wyłacznie kasa.

Tylko obsada mi nie pasuje.

Wstaw fotkę obecnego stanu akwarium.

Podaj jakie masz sprzęty w tym akwarium.

jakie roslinki

Na takie światło to proponuję: mchy, kryptokoryny, cabomby, nadwódki :)

A proponowana obsada: 30 neonów inessa, 2 zbrojniki ( glonojady), 6 kirysów pstrych

A według mnie sprzedawca dobrze Ci doradził, akwarium dostałeś więc domyślam się, że podczas przenoszenia zalałeś nową wodą (odstaną, a raczej nie bo gdzie by odstawić taką ilość wody).

W zasadzie to nic poza litrażem, oświetleniem i obsadą nie napisałeś, więc ciężko powiedzieć co z tym dalej można zrobić ratować, czy stawiać od zera.

Jak dla mnie ryby do oddania szkło masz więc zanim zaczniesz działać pomyśl co chcesz w nim zrobić.

Jak już będziesz wiedział co chcesz zrobić to zrób to "po Bożemu" i zacznij od tego jaka ma być obsada a później zapewnij jej optymalne warunki.