Jump to content

Tło strukturalne-przymocowanie!!!


Recommended Posts

Witam! Parę dni temu spuściłem wodę z akwarium, wyjąłem tło. Jeszcze podczas zalanego akwarium widziałem, iż tło jest lekko wybrzuszone. Od paru dni leży dociśnięte kamieniami, lecz nie widać skutków prostowania. Tło jakie posiadam to tło strukturalne: http://allegro.pl/juwel-tlo-str-450-i2738123672.html

Tło ma prosty tył, więc żadna siatka do wklejania nie będzie potrzebna. Tło chcę przymocować do tylnej szyby (od środka akwarium) silikonem akwarystycznym. Jestem zdecydowany na wklejenie, ponieważ denerwuje mnie wybrzuszone tło. Waham się jedynie nad sposobem rozmieszczenia kleju, czy stosowniejsze będą "ciapki", które umożliwią przepływ wody, a może lepsza będzie ciągła linia, ale za tłem pozostanie w takim wypadku poduszka powietrzna. Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ jeszcze dzisiaj chcę wykonać tą operację.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym proponował zrobić tą poduszkę powietrzną czyli oblać klejem maksymalnie na krawędziach, tak aby kleju nie było widać i aby woda nie przelewała się do środka za tło. Ja tak mam u siebie zrobione już 3 rok i jest ok. Tylko pamiętaj aby klej rozprowadzić również na środku.

 

Wącham się jedynie nad sposobem rozmieszczenia kleju

:> Kleju nie wąchamy. :mrgreen:

 

 

Mapet

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...