Skocz do zawartości

Black Water


Rekomendowane odpowiedzi

Tanganika - Za dużo W ryby będą spłoszone

Black Water - Za dużo W nie będzie efektu

Roślinne - Zła barwa światła = 4000k

Co do Tanganiki się zgodzę, w roślinniaku również -przy barwie 4000k będą masowo pojawiać się glony.

Jednak nie zgodzę się że to oświetlenie nie będzie pasować do BW - owszem jeśli to by było 6000-6500k to tak było by za silne. Jeśli to jest 4000k to barwa światła jest żółta, więc będzie pasować do BW. Tylko na górę dałbym dużo roślin pływających - np. hiacynt wodny, lub Limnobium gąbczaste, Azollę karolińskę, ew. pistię, ale wg. mnie do BW ma za jasne korzenie. Znajdziesz je na stronie

http://sklep.oczkowodne.net/k8,rosliny- ... ajace.html - bez reklamy, bo sam u nich brałem i mają naprawdę duże okazy - pistia ok 25cm, hiacynt 20cm, (niestety nie są wolne od żyjątek wodnych w tym ślimaków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tanganika - Za dużo W ryby będą spłoszone

Black Water - Za dużo W nie będzie efektu

Roślinne - Zła barwa światła = 4000k

Co do Tanganiki się zgodzę, w roślinniaku również -przy barwie 4000k będą masowo pojawiać się glony.

Jednak nie zgodzę się że to oświetlenie nie będzie pasować do BW - owszem jeśli to by było 6000-6500k to tak było by za silne. Jeśli to jest 4000k to barwa światła jest żółta, więc będzie pasować do BW. Tylko na górę dałbym dużo roślin pływających - np. hiacynt wodny, lub Limnobium gąbczaste, Azollę karolińskę, ew. pistię, ale wg. mnie do BW ma za jasne korzenie. Znajdziesz je na stronie

http://sklep.oczkowodne.net/k8,rosliny- ... ajace.html - bez reklamy, bo sam u nich brałem i mają naprawdę duże okazy - pistia ok 25cm, hiacynt 20cm, (niestety nie są wolne od żyjątek wodnych w tym ślimaków)

Dzięki , czyli jednak można . Czytałem na jakiejś stronie że przez za mocne światło w tym biotopie tworzą się jakieś kożuchy i ryby się duszą , czy to prawda ?

Na stronie o tych barwach świetlówek piszę że 4000k to jest kolor biały nie żółty .

Mam możliwość zmienienia barwy na 2700k .

 

 

Edit:

 

 

Poszukaj sobie mój baniak. Różni się wymiarami od twojego, ale mam świetlówkę 4000k. Przecież możesz świecić tylko jedną świetlówką i spokojnie zrobić brudne wody :).

Nie mogę świecić jedną świetlówką , układ jest zrobiony na dwie .

 

 

Edit:

 

 

To kup 6500K i zrób roślinne... Co za problem?

Nie mam możliwości zakupu świetlówek z barwą większą niż 4000k .

Jedyną opcją jest zmniejszenie barwy do 2700k

 

 

Regulamin 6.2. +1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stateczniku masz napisane, że jest on 1/2x 18W.

Masz możliwość usunięcia jednej świetlówki.

 

 

Teoretycznie takie światło jest za mocne na tak mały baniaczek i wystarczy bardzo mocna herbata (zabarwienie wody) i dużo roślin pływających. Ja jednak pobawilbym się z statecznikiem, bo to tylko 10minut roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stateczniku masz napisane, że jest on 1/2x 18W.

Masz możliwość usunięcia jednej świetlówki.

 

 

Teoretycznie takie światło jest za mocne na tak mały baniaczek i wystarczy bardzo mocna herbata (zabarwienie wody) i dużo roślin pływających. Ja jednak pobawilbym się z statecznikiem, bo to tylko 10minut roboty

To może napiszesz krok po kroku jak to zrobić ?

Ja tego oświetlenia nie robiłem i nie mam pojęcia co do czego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jednej świetlówki wychodzą 4 kable, prawda?

 

Edit:

 

Dobra. To jeżeli dobrze pamiętam, to kabel nr 3 masz wpiąć na miejsce nr 5

Dwa kable masz ze sobą połączone kostką, prawda? Jak tak, to jeden z nich (ciągnący się do świetlówki, której kable są podpięte pod 1 i 2) podłączasz pod nr 6

 

Gdybyś nie wiedział, któremu wejściu jaka liczba odpowiada, to daje "ściągę"

post-770-13685171672537_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jednej świetlówki wychodzą 4 kable, prawda?

 

Edit:

 

Dobra. To jeżeli dobrze pamiętam, to kabel nr 3 masz wpiąć na miejsce nr 5

Dwa kable masz ze sobą połączone kostką, prawda? Jak tak, to jeden z nich (ciągnący się do świetlówki, której kable są podpięte pod 1 i 2) podłączasz pod nr 6

 

Gdybyś nie wiedział, któremu wejściu jaka liczba odpowiada, to daje "ściągę"

Zrobiłem wszystko i nie działa :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...