Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Cześć :)

Czy w biotopie Black Water oświetlenie 36W na akwarium 54-litrowe nie zepsuje efektu ? Nie jest za jasne ?

Ja uważam że przy takim oświetleniu w tak małym akwa, będzie jednak trochę za dużo i nie zrobisz mrocznego efektu w akwarium.

To ja już nie mam siły na te oświetlenie...

Czy jest jakiś biotop w którym moje oświetlenie będzie dobre ?

Tanganika - Za dużo W ryby będą spłoszone

Black Water - Za dużo W nie będzie efektu

Roślinne - Zła barwa światła = 4000k

Ja miałem 36W w 50l i rośliny rosły ładnie. Zmień statecznik i wstaw inną jarzeniówkę.

A masz jedną świetlówkę czy dwie?

Dwie

Edit

Ja miałem 36W w 50l i rośliny rosły ładnie. Zmień statecznik i wstaw inną jarzeniówkę.

Ale pewnie miałeś inną barwę światła - ja mam 4000k

Co do Tanganiki się zgodzę, w roślinniaku również -przy barwie 4000k będą masowo pojawiać się glony.

Jednak nie zgodzę się że to oświetlenie nie będzie pasować do BW - owszem jeśli to by było 6000-6500k to tak było by za silne. Jeśli to jest 4000k to barwa światła jest żółta, więc będzie pasować do BW. Tylko na górę dałbym dużo roślin pływających - np. hiacynt wodny, lub Limnobium gąbczaste, Azollę karolińskę, ew. pistię, ale wg. mnie do BW ma za jasne korzenie. Znajdziesz je na stronie

http://sklep.oczkowodne.net/k8,rosliny- ... ajace.html - bez reklamy, bo sam u nich brałem i mają naprawdę duże okazy - pistia ok 25cm, hiacynt 20cm, (niestety nie są wolne od żyjątek wodnych w tym ślimaków)

Poszukaj sobie mój baniak. Różni się wymiarami od twojego, ale mam świetlówkę 4000k. Przecież możesz świecić tylko jedną świetlówką i spokojnie zrobić brudne wody :).

To kup 6500K i zrób roślinne... Co za problem?

Co do Tanganiki się zgodzę, w roślinniaku również -przy barwie 4000k będą masowo pojawiać się glony.

Jednak nie zgodzę się że to oświetlenie nie będzie pasować do BW - owszem jeśli to by było 6000-6500k to tak było by za silne. Jeśli to jest 4000k to barwa światła jest żółta, więc będzie pasować do BW. Tylko na górę dałbym dużo roślin pływających - np. hiacynt wodny, lub Limnobium gąbczaste, Azollę karolińskę, ew. pistię, ale wg. mnie do BW ma za jasne korzenie. Znajdziesz je na stronie

http://sklep.oczkowodne.net/k8,rosliny- ... ajace.html - bez reklamy, bo sam u nich brałem i mają naprawdę duże okazy - pistia ok 25cm, hiacynt 20cm, (niestety nie są wolne od żyjątek wodnych w tym ślimaków)

Dzięki , czyli jednak można . Czytałem na jakiejś stronie że przez za mocne światło w tym biotopie tworzą się jakieś kożuchy i ryby się duszą , czy to prawda ?

Na stronie o tych barwach świetlówek piszę że 4000k to jest kolor biały nie żółty .

Mam możliwość zmienienia barwy na 2700k .

Edit:

Poszukaj sobie mój baniak. Różni się wymiarami od twojego, ale mam świetlówkę 4000k. Przecież możesz świecić tylko jedną świetlówką i spokojnie zrobić brudne wody :).

Nie mogę świecić jedną świetlówką , układ jest zrobiony na dwie .

Edit:

To kup 6500K i zrób roślinne... Co za problem?

Nie mam możliwości zakupu świetlówek z barwą większą niż 4000k .

Jedyną opcją jest zmniejszenie barwy do 2700k

Regulamin 6.2. +1. Mapet

Nie masz możliwości bo?

W innym temacie Ci wysłałem taką 6500K...

Nie masz możliwości bo?

W innym temacie Ci wysłałem taką 6500K...

Kubas po prostu nie mam możliwości .

To weź odłącz jedną świetlówkę?Albo pobaw się jakoś kabelkami zebyś kabelek odpowiadający za jedną świetlówkę jakoś odpiął, urwał cokolwiek.

To weź odłącz jedną świetlówkę?Albo pobaw się jakoś kabelkami zebyś kabelek odpowiadający za jedną świetlówkę jakoś odpiął, urwał cokolwiek.

Może pokaże ci foty ?

Czy jeśli wykręcisz tą żarówkę dalej od kabla zasilającego to ta druga nie świeci? Przecież tam nie ma żadnego zamknięcia obwodu tą drugą żarówką chyba że się mylę.

Na stateczniku masz napisane, że jest on 1/2x 18W.

Masz możliwość usunięcia jednej świetlówki.

Teoretycznie takie światło jest za mocne na tak mały baniaczek i wystarczy bardzo mocna herbata (zabarwienie wody) i dużo roślin pływających. Ja jednak pobawilbym się z statecznikiem, bo to tylko 10minut roboty

Na stateczniku masz napisane, że jest on 1/2x 18W.

Masz możliwość usunięcia jednej świetlówki.

Teoretycznie takie światło jest za mocne na tak mały baniaczek i wystarczy bardzo mocna herbata (zabarwienie wody) i dużo roślin pływających. Ja jednak pobawilbym się z statecznikiem, bo to tylko 10minut roboty

To może napiszesz krok po kroku jak to zrobić ?

Ja tego oświetlenia nie robiłem i nie mam pojęcia co do czego .

Masz tam obrazek jak podłączyć. Wstaw parę zdjęć statecznika tak, by był cały widoczny i jak znajde sekundkę, to Ci napiszę co i jak.

Od jednej świetlówki wychodzą 4 kable, prawda?

Edit:

Dobra. To jeżeli dobrze pamiętam, to kabel nr 3 masz wpiąć na miejsce nr 5

Dwa kable masz ze sobą połączone kostką, prawda? Jak tak, to jeden z nich (ciągnący się do świetlówki, której kable są podpięte pod 1 i 2) podłączasz pod nr 6

Gdybyś nie wiedział, któremu wejściu jaka liczba odpowiada, to daje "ściągę"

post-770-13685171672537_thumb.jpg

Od jednej świetlówki wychodzą 4 kable, prawda?

Edit:

Dobra. To jeżeli dobrze pamiętam, to kabel nr 3 masz wpiąć na miejsce nr 5

Dwa kable masz ze sobą połączone kostką, prawda? Jak tak, to jeden z nich (ciągnący się do świetlówki, której kable są podpięte pod 1 i 2) podłączasz pod nr 6

Gdybyś nie wiedział, któremu wejściu jaka liczba odpowiada, to daje "ściągę"

Zrobiłem wszystko i nie działa :(

Pokaż jak to wszystko podłączyłeś.

Sign in to follow this