Skocz do zawartości

Tytuł: [112L] propozycja wyglądu, rośliny-proszę o sugestie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dołączona grafika

powyżej propozycja mojej aranżacji, wszystkie korzenie, poza głównym, moczyłem w wodzie i się dostatecznie wybarwiły, nie stosowałem gotowania w solance;

Zamierzam dodać jeszcze połówkę kokosa oraz wydrążony pieniek o wym.:

Długość : od 10,5 cm do 13,5cm

Średnica: od 4 do 6cm

Średnica otworu : 26mm

oraz pokleiłem z łupków 3 rodzaje jaskiń i dodam chyba tą najmniejszą na "TYŁ lewa strona":

Dołączona grafika

Planowana obsada roślin:

TYŁ lewa strona: Vallisneria spiralis nurzaniec śrubowy

TYŁ centrum: Cabomba caroliniana kabomba karolińska

TYŁ centrum: Hygrophila corymbosa nadwódka szerokolistna (inaczej - nadwódka dębolistna)

TYŁ prawa strona: Vallisneria spiralis nurzaniec śrubowy

ŚRODEK prawa strona: Hygrophila corymbosa nadwódka szerokolistna (inaczej - nadwódka dębolistna)

ŚRODEK centrum: Anubias barteri var. nana anubias niski

różne lokalizacje: Cladophora aegagropila gałęzatka kulista 3 szt.

 

I Woda w 4 wiadrach po 10 l uzdatnia się od 48 h - 5 ml/10 l Tetra AquaSafe®

II Sadzenie roślin i następna partia wody do 3 cm poniżej poziomu akwa.

III Następnie Aquael ActiBaktol 20 g - biostarter.

IV Uruchomienie mechaniki i 10 dni na start akwa :)

Zakupiłem elektroniczny phMetr:

Pehametr Voltcraft pH-100 ATC z

- Kalibracja dwupunktowa

- Automatyczna kompensacja temperatury

oraz test kropelkowy na twardość ogólną, term elektroniczny oraz dwa ciekłe.

Mam nadzieję, że nic się nie przydarzy...

Pozdrawiam MACIEJ

Proszę serdecznie o rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizacji można dokonać poprzez preparaty akwarystyczne do zakwaszania wody, trzeba tylko sprawdzić czy nie zawierają fosforu, część preparatów zawiera kwas ortofosforowy - działa skutecznie, ale może nas czekać atak glonów...

 

Korektę można wykonać także poprzez dodanie niedużej ilości kwasu ortofosforowego, fosforowego, siarkowego lub czystego solnego - najlepsze efekty: fosf. i ortofosf., które są najlepiej tolerowane przez organizm ryb. Kwas rozpuszczamy w niewielkiej ilości wody i wprowadzamy niewielkimi porcjami do uzdatnianej wody. Po każdej dawce najlepiej odczekać 24h i zmierzyć poziom pH.

Metoda nie polecana w akwa: holenderskie, towarzyskie.

 

Inne, bardziej bezpieczne od powyższej metody:

- filtrowanie przez torf lub wyciągi torfowe;

- nasycanie wody dwutlenkiem węgla (CO2);

- wspomniane preparaty do zakwaszania;

- macerowanie w wodzie szyszek olchy lub kory dębu.

 

Jaskinie kleiłem silikonem akwarystycznym.

Obsadę właśnie planuję i liczę na pomoc Kolegów akwarystów :)

 

pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te łupki moim zdaniem w ogóle tu nie będą pasować już pomijam fakt że każdy inny kolor kamienia i wygląda lekko nie naturalnie . A spytam się o to samo co kolega JAKIE ryby chcesz tu trzymać? Ogólnie nie pasuje mi połączenie łupek + korzenie . A jak komuś pasuje to niech mi pokaże piękny łupkowo-korzeniasty zbiornik :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesują mnie teksty zasłyszane u wujka google.

Wiem jak stabilizować PH.

Interesuje mnie metoda, którą Ty będziesz stosował.

To nie są teksty z google, tylko z jednej z 20 książek o akwarystyce, które posiadam i które przeczytałem i od których zacząłem moją przygodę z akwarystyką.

Kolega jest doświadczonym akwarystą od 24.09.2011 r. odkąd pochwalił się na forum swoim pierwszym akwarium, więc proszę o radę jak skutecznie i bezpiecznie stabilizować pH

 

Dzisiaj dopiero zalałem 1/3 zbiornika i sadzę pierwszą partię roślin, za 48 h jak uzdatni mi się reszta wody wleję resztę, włączę mechanikę i zacznę pomiary pH (oraz inne testy) codziennie po kilka razy przez 14 dni.

 

Obsady jeszcze nie planowałem, gdyż muszę zobaczyć jakie parametry będzie miał zbiornik i dostosować odpowiednie gatunki ryb, gdyż to one są najważniejsze.

 

pozdrawiam

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...