Jump to content

Przepływ w filtrze HANZA HW-302

kamil2963
 Share

Recommended Posts

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem tego filtra, w 112l akwarium. Sprawuje się naprawde dobrze, jest cichy, wydajny... No właśnie, przez to że jest wydajny męczą mnie krasnorosty.

Wyczytałem gdzieś że ,,wajcha,, znajdująca się między wężami może służyć do zmniejszania przepływu. Czy to nie uszkodzi filtra ? Nie spowoduje jego rozszczelnienia bądź innych przykrych incydentów ?

Pierwsze słyszę, że krasnale powstają przez dużą cyrkulację wody.

Krasnale to przede wszystkim "stara woda", słaba filtracja i niski poziom CO2.

Przy podmianach odmulaj i sprawdź poziom CO2.

Filtr zostaw w spokoju.

Przejrzałem sporo tematów i wiele osób pisze że należy ograniczyć cyrkulacje wody, stąd też moje wnioski. Dodam że najwięcej krasnali jest na roślinach które znajdują się przy wylocie wody z deszczowni która jest zanurzowa w wodzie i znajduje się jakieś 10 cm od tafli. Jeśli chodzi o starą wode to chyba masz rację, mam napewno wysokie stężenie fosforanów, jutro podmienię 3/4 wody.

Przejrzałem sporo tematów i wiele osób pisze że należy ograniczyć cyrkulacje wody, stąd też moje wnioski. Dodam że najwięcej krasnali jest na roślinach które znajdują się przy wylocie wody z deszczowni

Bo cyrkulowana jest woda bogata w COD.