Skocz do zawartości

Zakup zestawu - co do wymiany.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Niestety. Tak już mam, że najpierw coś kupię, a potem czytam na temat tego co kupiłem.

A kupiłem taki zestaw:

http://allegro.pl/akwarium-112-profil-p ... 56117.html

 

A potem wchodzę na forum, i czytam by nie kupować zestawów.

No, ale niestety gotówka poszła, a przesyłka jest w drodze.

 

Moje pytanie, co w nim wymienić. Domyślam się, że cały osprzęt. (Filtr, grzałka) I co z oświetleniem?

 

I jeszcze jedno pytanie. Czy naprawdę można stosować zwykłą ziemię, taką tescowo-biedronkową jako podłoże dla roślin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym błędem był zakup akwa profilowanego,spore zniekształcenia "obrazu",ale będziesz musł z tym żyć ;)

 

Do wymiany jest filtr,najlepiej na zewnętrzny-kubełkowy.

Grzałka może być,chociaż nie liczył bym,że długo pośmiga.

Oświetlenie dla niewymagających roślin wystarczy.

 

Stosuje się ziemię ogrodową ( sklepową) pod żwir,ale ziemia musi być koniecznie bez nawozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Mam ziemię 10 l, o odczynie Ph 5,5-6,5, paczkę keramzytu ogrodniczego, drobny żwirek -jasny. Żwirek i keramzyt porządnie wypłukać, wymieszać z ziemią. Mieszanka podobno ma wykluczyć strefy beztlenowe.

Breję ułożyć na dnie, grubo na 2 cm i 5 cm od szyb bocznych, na wierzch moskitiera, całość przysypać żwirkiem grubo na minimum 4 cm. Posadzić rośliny. Zalać całość wodą. Podłączyć filtr i grzałkę. Wszystko ma się bujać przez minimum 2 tygodnie. Po 2 tygodniach dorzucę jakieś pływające bestyjki.

Dobrze kombinuję?

 

Byłem w sklepie zoologicznym i kobita wcisnęła mi takie coś:

Carbo firmy Planta Gainer.

Micro Pro firmy j/w.

Podobno niezbędne do nawożenia.

 

Testy kupię po wypłacie to jest za jakieś 10 dni. Chwilowo mam tylko paskowy do Ph. Wymiana filtra również przy tej okazji. Myślę o JBL E901 GREENLINE.

 

Mam nadzieję, że wszystko dobrze robię.

 

Sorry za upierdliwość, ale chcę mieć wszystko perfect przygotowane, zanim wprowadzę pierwszych mieszkańców:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie zoologicznym i kobita wcisnęła mi takie coś:

Carbo firmy Planta Gainer.

Micro Pro firmy j/w.

Podobno niezbędne do nawożenia.

To źle Ci wcisnęła.

Micro Pro to nawóz do wody RO.

Powinna Ci wcisnąć Aqua Art Classic.

 

Carbo możesz zacząć nawozić od razu.

Z innymi nawozami wstrzymaj się ze dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli micro pro wyrzucić.

Carbo nawożę codziennie po dwa cyknięcia. Na opakowaniu pisze jedno cyknięcie na 40 l.

Aqua Art Classic zamówione, przesyłka w drodze. Czy mam to dodawać od razu, czy po jakimś czasie?

Zauważyłem, że niektóre rośliny mi marnieją. Czy mam je usunąć? Czy czekać może odbiją? Rośliny są z allegro podobno mało wymagające.

O parametry wody nie pytajcie, na stronie dostawcy takich niema. Tu gdzie mieszkam mało kto się takimi drobiazgami przejmuje.

Sprawa oświetlenia. Czy do tej pokrywy co mam, da się kupić dobre świetlówki, czy pokrywa do wymiany? (2x18W) Świecę 4 h na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...