Skocz do zawartości

[120L] co zmienić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych miłośników akwarystyki. :D

Od 2 tygodni mam akwa 120l. osprzęt to filtr wew Fan 3, grzałka z termostatem 100 W. Oświetlenie: 2 jarzeniówki każda po 18 W.

Mam teraz pytanie dla znawców, czy coś muszę zmienić w moim akwa?

Obsada:

5 kirysków

3 molinezje żaglowe

1 molinezja balonowa

2 glonojady

 

mod: Zakładaj swój temat i nie używaj koloru czerwonego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam fan 3 plus przy 112L i nie spisywał się najlepiej. Także osobiście pomyślałabym na Twoim miejscu o wymianie filtra na zewnętrzny (kaskada/kubełek).

A jakie masz wyposażenie akwarium pod względem dekoracji? Korzenie rośliny kokos?

Przy takim oświetleniu rośliny będą słabo rosły także pomyślałabym nad dodaniem jeszcze jednej świetlówki i wymianą tych które masz (bo zakładam że masz te świetlówki które od nowości były razem z pokrywą) na jakieś lepsze.

 

Co do obsady koledzy już się wypowiedzieli. Ja również wnioskowałabym za oddaniem jednego "glonojada" (zbrojnik niebieski?), gdyż dla dwóch może to być za małe terytorium, no chyba że masz parę i chcesz je rozmnażać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku przepraszam, że wciąłem się komuś w temat, ale mało, że początkujący w dziedzinie akwarystyki to i neta mam od miesiąca dopiero :D

Także sorki za moje wpadki :(

 

Fakt to molinezje żaglopłetwe.

Chętnie dokupię kilka neonków, co do filtra też nie jestem zadowolony i chcę zmienić na zewnętrzny Fluval 204 mam nadzieje, że dobrze zrobię.

Nie wiem jeszcze co do oświetlenia na jakie zmienić mam 2 standardowe jarzeniówki każda po 18 W. fakt roślinki mam kiepskie :cry:

Z kolei co do glonojada to jednego chyba faktycznie oddam tym bardziej,że rosną b. szybko.

 

EDIT:

 

co do wyposażenia mojego akwa to jest bardzo skromne.

czarny żwirek, jeden spory korzeń, parę kamieni, kilka muszelek i troszkę roślin, a właściwie ich resztki :(

 

mod: nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc na początek dobrze by było wymienić obecne świetlówki na jakieś lepsze. Na pewno pomogłoby to roślinkom. W dalszej przyszłości dołożyłbyś jeszcze jedną świetlówkę i było by super ;)

Muszelki wyjmij- zmieniają parametry wody (zatwardzają). Jak zmienisz świetlówki możesz kupić mech jawajski- ma małe wymagania więc powinien Ci dobrze rosnąć- możesz obsadzić nim korzeń. Poszperaj na forum w galeriach, podpatrz jak mają inni i wzoruj się na nich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetlówki- ja używam aqua-glo i power-glo, ale wystarczą zwykłe o barwie 6500K

a filtr- już pisałam że u mnie się nie spisywał i osobiście wym go wymieniła na tetra tec ex 700 ale może też być zwykła kaskada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...