Jump to content
Sign in to follow this  
radwiar

Kupno akwarium

Recommended Posts

Witam, chciałbym zapytać czy warto kupić takie akwarium tutaj:

http://www.akwaria.net/Produkty/Akwaria/Akwaria-proste/Robizoo-GlassMax/Akwaria-ROBIZOO-do-100L/Akwarium-proste-Robizoo-GlassMax-50x30x35-cm-53L

Czy ktoś wie jak się odbywa zabezpieczenie takiego szklanego zbiornika do transportu? Chodzi mi o to żeby zbiornik nie został w żaden sposób uszkodzony....

ogarnij jakis duzy karton, tak zeby to akwa weszlo do srodka, steropian, najlepiej ociepleniowy, rozwalic w drobny mak, trociny, podarte gazety, siano, gabka. wrzucic do kartonu, wlozyc akwa, wylozyc pozostale luki mieszy kartonem a akwa i masz zabezpieczone, ja tak wiozlem 750L z niemiec i przez 500km nie stalo sie nic

A Ty ogarnij pisownię.-Sławek121

Źle mnie zrozumiano....

Mi chodzi o kupno zbiornika z tego sklepu internetowego z linka jaki podałem... więc nie bardzo mam wpływ na transport (zapewne kurierem). Stąd moje pytanie czy kupować przez neta i jak oni to zabezpieczają - jeśli ktoś ma takie doświadczenie.

Kupiłem już kilka baniaków wysyłanych kurierem-wszystkie były OK.

Co nie znaczy,że nie może się coś przytrafić.Jednak wtedy spisujesz z kurierem coś tam,coś tam i wysyłają następne.

Nie opłaca się.

Wychodzi ponad 80zł za to,u mnie w mieści kupisz w granicach 65-72zł.

Ceny podobne powinny być wszędzie, nawet jak będzie taka sama cena to nie ma sensu kupować w internecie, podejdziesz sobie i spokojnie zobaczysz w zoologu, i na pewno nic źle nie wyjdzie.

Profilowane są droższe-82zł.

Sam kupiłem w tym sklepie 112l akwarium i trzyma się ok do tej pory.

A zabezpieczenia są takie jak kolega opisał powyżej, karton styropian folia babelkowa do tego pokrywa grzałka w osobnym pudełku i to jest tak zabezpieczenia przesyłka ze jest ok a kurier mój ulubiony firma 7.:)

Planuję więcej rzeczy kupić w tym sklepie więc z przesyłką będzie się opłacać jakmyślę - za wszystko jeden koszt, który przed zakupem zamierzam omówić z przedstawicielem sklepu.

Dzięki za optymistyczne wiadomości :-)

Nie opłaca się.

Wierz mi,że jak by się nie opłacało,to nie kupił bym 10zbiorników i do tego osprzętu,na którym głównie zarabia się w sklepie stacjonarnym.

Trzeba tylko znaleźć dobrą ofertę w necie,bo ceny różnią się znacznie.

Jak będziesz zamawiał to napisz do sklepu robizoo na email lub zadzwoń, i się ugadaj z nimi co i jak nawet można taniej dokupić kilka sprzętu u nich.:)

No właśnie, tam przez tel warto by wynegocjować jakieś upusty przy większej ilości towaru zamawianego :-) Dobry pomysł, zwłaszcza, żena stronie jest cena możliwa do negocjacji.:-)

Ja już nawet nie pamiętam ile dałem za swoje 112l akwarium z pokrywą grzałką i filtrem.:)

Też cenę ubiłem o połowę.;)

Nie opłaca się.

Wierz mi,że jak by się nie opłacało,to nie kupił bym 10zbiorników i do tego osprzętu,na którym głównie zarabia się w sklepie stacjonarnym.

Trzeba tylko znaleźć dobrą ofertę w necie,bo ceny różnią się znacznie.

Ja mówię tylko o tym konkretnym przypadku, jak kupujesz po tej cenie co jest na stronie, przy przesyłce 30zł, jedną sztukę.Wtedy się nie opłaca, wychodzi drożej niż w sklepie.

Jeżeli chodzi o większą ilość lub jakiś upust to nie wiem.

DRAGO1987 >> aż o połowę spuszczają z ceny ??????? :-) Chętnie bym też tak sobie wynegocjował.:-)

Nie żartuje pokrywy są drogie, akwaria tanie, a jako 1 w zestawie czyli akwarium, pokrywa, grzałka, filtr sprzedali mi za 150zł z wysyłką akwarium 112l, wczoraj znalazłem rachunki od zakupów w sklepie robizoo.:)

P.S.

2 opcja to zakup przez allegro, ale w jakimś sklepie np. robizoo który nie ma żadnego negatywa.:)

zawsze wychodzi taniej.:)

Ja mam od nich akwa 72l. Akwa było zapakowane w pudełko. Na pudełku był napis ''przewozisz szklane akwarium''. A w pudełku było dosyć dużo styropianu. Dzięki temu akwarium nie zostało naruszone.

Ja mam od nich akwa 72l. Akwa było zapakowane w pudełko. Na pudełku był napis ''przewozisz szklane akwarium''. A w pudełku było dosyć dużo styropianu. Dzięki temu akwarium nie zostało naruszone.

Prawda ja tak samo miałem.:)

Też zamawiałam akwarium, tyle że na Allegro. Było mega zabezpieczone (mnóstwo ścinków styropianowych, usztywnienie, naklejka "Uwaga szkło"), ale najwyraźniej kurier coś na to upuścił, bo przednia szyba była pęknięta jakby ktoś ostrym kantem uderzył od góry. Od razu spisałam protokół szkody z kurierem i po kontakcie ze sprzedawcą nie było problemu, wysłał drugie, tym razem wszystko było ok. Myślę, że jak ktoś sprzedaje akwaria to wie jak je zabezpieczyć, a na wypadki i tak nie będziemy mieli wpływu.