Jump to content

OFF

bartolini243
 Share

Recommended Posts

Do oddania:

brzanki pięciopręgie

neony innesa

kiryski

neony czarne

kardynałek

glonojady

piskorek

za małe akwarium. W takiej wielkości akwarium można trzymać bojownika.. pojedynczo! Ew. harem gupika.

Litraż: bierzesz kalkulator, mnożysz wymiary w cm i dzielisz przez 1000.

Znajdź stronę wodociągów w Twojej miejscowości i sprawdź odczyn (ph) wody i twardość ogólną (gh, TWO) i je podaj.

Wyjmij trochę żwirku z akwarium, daj mu wyschnąć i wylej na niego parę kropli octu. Powiedz czy się spieni.

Czerwonej czcionki nie można stosować.

Co to masz za kamyki?

Obsada nie za bardzo dobrana. Kirysy to pernie spiżowe - są za duże do takiego małego akwarium

Pozostałe oprócz gupików są rybami ławicowymi. W takim małym akwarium nie ma miejsca na jedną ławicę (no może kardynałki dałyby radę).

Jak rozumiem rybki które sa na zdjęciach a o których nie piszesz już padły? Branka? i welon?

B. puste to akwarium. Co prawda głębi dodaje okno...

Obsada jak pisano wyżej, do zmiany - poczytaj o karłowaceniu.

Za dużo ryb - za dużo amoniaku - pojawią się glony i choroby.

A z drugiej strony, przy oknie zaraz pojawią się glony.

Żwirek poddaj testowi z octem - jak już doradzano.

Przepraszam za czerwona czcionkę nie wiedziałem nic o tym ze nie można jej stosować .

Brzaneczka sobie żyje a welonka nigdy nie miałem i nie będę miał bo są paskudne :)

Żwirek jest w 100 % okey bo on jest zrobiony (zapomniałem dokładnej nazwy) chyba ceramiczny .

Adres strony ://httpwww.......... 4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy, blogi i strony internetowe. Nie wolno również umieszczać linków do własnych ofert i ogłoszeń w serwisach aukcyjnych. W szczególnych przypadkach zakaz ten nie obowiązuje wyłącznie po otrzymaniu zgody od administratora. to własnie od tej firmy pobieram wodę.

Doradźcie mi jakaś obsadę. (Ryby które mam teraz dobierał mi kierownik sklepu zoologicznego)

mod. SzaraMysz

Brzaneczka długo nie pożyje w zgodzie z innymi. Bez stada będzie początkowo płochliwa, rychliwa, później stanie się agresywna lub osowiała.

Neony to bardzo ruchliwe rybki, u Ciebie nie mają jak się rozpędzić.

Żwirek mnie niepokoi, boję się, że zatruje Ci wodę.

Lepszy jest zwykły, rzeczny dostępny w każdym zoologu za grosze.

Kup podkładkę pod akwa, bo się może rozszczelnić.

Wychodzi na to ze mam wywalić wszystko ?? Bez sensu

Mój sąsiad ma akwarium 300l i hoduje krewetki kazdego gatunku i trudniejsze do uchowania rybki, a mieszka w moim bloku i nie ma innej wody .

Może nie leje kranówki do akwa? Może zatwardza czymś wodę?

W 300 l dużo łatwiej kontrolować parametry.

Ty masz po prostu za małe akwa na te ryby.

Jak ich nie oddasz to i tak Ci wymrą w ciągu kilku tygodni, góra miesięcy.

A jakie ona ma ryby? Może amazońskie, wschodnioazjatyckie? Wodę na większość tych ryb masz idealną, człowieku, ale za małe akwarium, a na te na które akwarium pasuje masz za miękką wodę. Po prostu wkopałeś się.

Tu możesz mieć bojownika solowo.. Od strasznej biedy parkę proporczykowca z Kap Lopez, lub szczupieńczyka karłowatego, lub 8 xBoraras brigitae. Na inne rybki jest za krótko i za wąsko. Znajdź sobie szklarza w okolicy, który Ci zrobi akwarium 45litrów 50x30x30, zapłacisz za to jakieś 25 zł, może 30, a będziesz miał o niebo większe pole do manewru.

Parapet nie jest dobrym miejscem na akwarium, bo momentalnie dorobisz się plagi glonów, a woda może się w lecie nagrzać tak bardzo, że zagotujesz ryby. To załatw takie akwarium, żeby możliwie wypełniło Ci parapet. I teraz z tylną szybą zrób tak: Przeciągnij ją czarną farbą w sprayu. A potem załatw taki cienki styropian ze srebrną folią, to jest ekran który się używa za kaloryferami, i przyklej ją srebrną stroną na zewnątrz. W innym wypadku może Ci w słoneczne dni temperatura podskakiwać do ponad 30*C, a to niebezpieczne.

U mnie żadnego ataku nie było. Niekoniecznie. est oklejona cała tylna szyba i boczne do połowy. Mieszkam w tzw niskim parterze- czyli podłoga poniżej poziomu ziemi, od góry balkon osłaniający nie tylko dostęp słońca, ale i światła dziennego. Z tym, że niestety na zdjęciu widać raczej nasłonecznione mieszkanie w bloku.

Tylko pytanie czy mój parapet wytrzyma ?

Jaki litraż ,jakie rybki i jaka cena ?

Grubość parapetu to 5cm do tego jest podpora metalowa (taki trójkąt)

Jak myslicie ?

Mam jeszcze jedna prośbę , doradźcie mi co zrobić żeby ryby nie mogły wpłynąć do filtra poprzez skimmer pod taflą wody ?

Edytuj posty.

mod. SzaraMysz

Nasz parapet jest na trzech podporach (też "takie trójkąty" ) , drewniany, tyle, że prawie cały opiera się na wnęce- na samym parapecie opiera się tylko jakieś 5 cm akwarium.

edit:

Widzę na zdjęciach, że to parapet starego typu, jest bardzo wytrzymały- nie masz powodów do zmartwień. Bardziej martwiłabym się bezpośrednią ekspozycją na takie światło.