Skocz do zawartości

Akara pomarańczowopłetwa


MatthewNH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam od 2 miesięcy 10 akar pomarańczowopłetwych._Kupiłem je na giełdzie akwarystycznej, miały wtedy około 2 cm.Teraz są wielkości 5-6cm._Problemem jest to że rybki w_ogóle jeszcze nie dobrały się w pary a już 3 razy podeszły do tarła._Dzisiaj miałem okazję zobaczyć jak samica składa ikrę na liściu rośliny._Wszystkie samice podeszły do tarła z tym samym samcem a w_ogóle nie dobrały się w pary._Rybki na_razie są w akwarium 112l.-wiem że to małe jak na te rybki,_ale miałem zamiar poczekać aż dobiorą się w pary i zostawić najsilniejszą parę a resztę oddać._Czy to normalne że takie młode rybki mogły mieć tarło?_Co zrobić?

 

Proszę o pomoc. :help:

 

/Pisownia. +1 Mekto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 150x50x50 to za mało. Miałem samca giganta miał 26cm kawał ryby. Widziałbym te ryby w 180x60x60 i to takie minimum. Wystarczy spojrzeć na filmiki w sieci jak to olbrzymy pływają w giga akwariach. I tak większość karłowacieje. :cry:

 

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal to wanny :-) Plej trzymałem te ryby z innymi i uwierz że wyglądała jak dorosły dyskowiec w 112l . Przeczytałem Twój art. o pielęgnicach i widzę że niektóre gatunki mają ostro zaniżone litrze :wink: i nie piszę tego w złości tylko po to a by podtrzymać dyskusję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przypomina mi się kawał o akustykach...Ilu jest potrzebnych do wkręcenia żarówki...Obojętne ilu przyjdzie i tak każdy będzie mówił, że zrobiłby to lepiej...

Człowiek zadaje pytanie i od razu wybucha kłótnia, co więcej nie na temat...A najgorsze jest to, że tak naprawdę chcecie się pochwalić kto przeczytał więcej mądrych książek i pooglądał więcej tabelek...Moja akara pływa w 240 i ma się dobrze, a na pewno lepiej niż w 30 litrach w zoologu skąd została wyratowana (Już wtedy była dość spora)...

Więc Panowie i Panie w piśmie uczeni...czy ktoś zna odpowiedź na zadane pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zacytuje SF, które mówię, że minimalne dno to 150x45. Ostatnio widziałem też artykuł o dzikusach, które przerosły barierę 30cm.

 

Wg mnie każde akwarium powinno mieścić największą rybę 2x na długość, czyli jeśli założymy 25cm, to faktycznie potrzebna jest szerokość 50 cm. A długość powinna wynosić 2,5-3x szerokość, czyli 125-150cm to minimum.

 

TAKŻE:

120-150x50x30-50 wydaje się być wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Mam pytanie odnośnie akar pomarańczowych.

Jako, że w regulaminie wyraźnie stoi, aby nie tworzyć nowych tematów, to odkopuję ten.

 

Mam baniak 150x50x50.

W środku spory korzeń, trochę kamieni i roślin. 2/3 akwarium jest puste - ot taki design :)

Ile w takim baniaku można trzymać Akar ?

Czy tak czy inaczej trzyma się tylko jedną parę ?

Czy z Akarami można trzymać jakieś inne gatunki ryb aby nie stały się one pokarmem ?

 

Naczytałem się, że to bardzo agresywne ryby a z drugiej strony ludzie trzymają po kilka sztuk w mniejszych baniakach i jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie odnośnie akar pomarańczowych.

Jako, że w regulaminie wyraźnie stoi, aby nie tworzyć nowych tematów, to odkopuję ten.

 

Mam baniak 150x50x50.

W środku spory korzeń, trochę kamieni i roślin. 2/3 akwarium jest puste - ot taki design :)

Ile w takim baniaku można trzymać Akar ?

Czy tak czy inaczej trzyma się tylko jedną parę ?

Czy z Akarami można trzymać jakieś inne gatunki ryb aby nie stały się one pokarmem ?

 

Naczytałem się, że to bardzo agresywne ryby a z drugiej strony ludzie trzymają po kilka sztuk w mniejszych baniakach i jest spokój.

Mi się jednak wydaje ze zbiornik jest zbyt mały. Ryby powinny być trzymane w d=odpowiednich warunkach a nie jakiś małych klitkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w 120x50x50 kilka lat temu trzymałem te piękne ryby 5 sztuk, kupione w wielkości kilku cm, w baniaku kupa kamieni korzenii piasek, tak aby miały gdzie kopać i gdzie tworzyć swoje terytoria. wszystko było pięknie do puki nie podrosły i nie dobrały mi się 2 pary które zaczęły podchodzić na zmianę do tarła. zaczęły się wojny w akwarium, najmniejsza samica która był bez pary została przez reszte dosłownie wciśnięta za rurę od filtra. Młodych mi się nie udało odchować przezywały max kilka dni ale jak już zaczynały wypływać z ,,gniazda,, w niewyjaśnionych okolicznościach znikały. Podejrzewam że niedoświadczeni rodzice się nimi pożywili, a możliwe że i reszta sie do tego przyłączyła. Polecam kupić kilka sztuk i po dobraniu się w parę zostawić 1. Przy tej ilości ryby pokażą ci swoje piękno i ciekawe zachowania

 

Jak kolega wyżej pisze Zbrojniki mogą śmiało śmigać w baniaku z Akarami, chociaż nie wiem czy nie podjadły by ewentualnej ikry. chyba że na maluchach ci nie zależy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę jest ich 7 w baniaku - około pomiędzy 5 - 8 cm.

Dziś eksmisję dostał samiec który nie rokował na dobranie się w parę - miał już około 15cm i w zasadzie wszystko przeganiał.

Po kilku godzinach od eksmisji reszta akar zaczyna nieśmiało wypływać z kryjówek.

 

Oby jakaś parka się dobrała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...