Skocz do zawartości

[300l] ogólne. Papuzie i inne :)


lwica79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Faktycznie, jest różnica.

Baniak ma fajne wymiary, ja oczywiście dałbym tu pielęgnice.

Jako, że masz delikatne rośliny to poszedłbym w akary z maroni, do tego coś z rodziny Xiphophorus, proponuje Zmienniaki Wielobarwne.

 

Aranż ma to "coś", ale brakuje mi tutaj lekkiego akcentu czerwieni lub brązu, pomyśl nad cryptocoryne wendtii brown i ludwigia repens

 

Pielęgnice są super, no ale póki co chcę jeszcze poobserwować sobie zachowania Gurami, które obecnie pływa w akwa.

A co do czerwonych roślinek to...mam niby w zbiorniku powoli rozrastające się: Rotalę Rotundifolię i Hygrophilę Polyspermę ..ale jako że mam słabe oświetlenie..ostatnio świecę tylko 80W przez jakieś 10h/dobę więc o czerwieni mogę zapomnieć.

 

A jaka jest aktualna obsada? Akwarium bardzo ładne.

Jaka obecnie obsada?

Aktualne dane o zbiorniku :

- zbiornik 300l - 150x50x40 cm

- filtry: zewnętrzny Jebao i wewnętrzny Fan3

- podłoże- żwir kwarcowy w większości o granulacji 1-5mm

- grzałka - Atman 300W - temp 26*

- oświetlenie: 80W z odbłyśnikiem + 56W z odbłyśnikiem (56W włączana na jakieś 4h dziennie)

- nawożenie - nie częściej niż raz na miesiąc K2SO4

- podmiany bardzo rzadko...wyłącznie jeśli się coś dzieje, a tak to tylko dolewki około 3l dziennie

- pokarmy bardzo różne: płatkowane, tabletki, granulki, suszone, naturalne, liście pokrzyw, kawałeczki gotowanego kurczaka...

 

Roślinność:

- Hygrophila Corymbosa

- Hygrophila Difformis

- Hygrophila Polysperma

- Najas Guadalupensis

- Rogatek Sztywny

- Hemiantus (jakiś płożący się)

- Microsorum Pteropus

- Bacopa Monnieri

- Sagittaria

- Mech Christmass , Phoenix

- Subwassertang

- Pistia

 

Zwierzaki:

- Gurami Marmurkowe 5 sztuk (1 samiec i 4 samice)

- Gurami Dwuplame (trochę zdeformowana samiczka na dożywociu)

- Gupiki z niebieskimi połyskiem - około 15 sztuk

- Otoski - jakieś 11 sztuk

- Kiryski : 6 Black Venezuela, 8 Albinosów, 5 Sterbai

- Zbrojniki LDA16 2szt (parka) + ich potomstwo

- Krewetki Red Cherry XXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trochę się zmieniło...

 

...z rybek posiadam teraz 7 sztuk Pielęgnic Zebr, w tym dwie parki i trzy sztuki "luzem" , mam nadzieję że i trzecia się dobierze.

Nadal mam kiryski ..ale już tylko 6 sztuk Black Venesuella i 7 sztuk Albinosów. Czarne kiryski próbowały wchodzić w drogę Zebrom więc trochę płetwy grzbietowe miały "przez chwilę" postrzępione,ale już im prawie poodrastały.

Wciąż mieszkają w tym akwa gupiki..głównie dorosłe i młodzież, bo maluszki oczywiście znikają zaraz po narodzinach (jak zgaduję..w paszczach Zebr). W pierwszych tygodniach mieszkania u mnie Zebry zjadły też minimum 200sztuk krewet RC..w tym dorosłe..więc tych już w 300l nie ma. Otoski za to nadal są i Zbrojniki, które są nie tykane przez Zebry u mnie.

 

Zdjęcia akwa nie zaktualizuję bo średnio ciekawie...zawsze po restarcie filtra biologicznego (kubełka) mam długo problem z roślinami więc obecnie dochodzą do siebie.. ale poza tym niewiele w aranżacji się zmieniło więc...

 

zeberki, które kupiłam z początkiem stycznia... (było 14 sztuk)

Dołączona grafika

 

a tu jedna pierwsza parka która się wyłoniła: Alfa (on- w tle) i Prima (ona- na pierwszym planie)

Dołączona grafika

 

i samczyk w pełnej okazałości

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samice masz niesamowitą.

Ja nie mogę się pozbyć zeber, ciągle mam do nich sentyment - 2 tygodnie temu wydałem ksantorycznego samca który zabił samice, a już w niedziele zamieszkała tutaj "parka" którą sobie wybrałem z giełdy, samiec zwykły pasiak, a samica ksantor - jeszcze myślę, czy by nie kupić zwykłej.

 

Btw. żeby nie było OT - wydaj otoski, gupiki, kiryski i zainwestuj w 2-3 gatunki pielęgnic.

Mam nadzieję, że rodzi się kolejny pielęgnicowaty baniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chcę więcej pielęgnic...tzn...nie chcę innych..bo samych Zebr to bym z trzy razy więcej chciała...ale jak wiadomo to nie możliwe..już zresztą samce podzieliły akwa na 3 rewiry.

 

Sugerujesz że rybki które wymieniłeś zostaną jednak zabite? Nie chciała bym tego, ale jeśli to zacznie grozić to prędzej znikną zebry z baniaka...a nie reszta.

 

Pojęcia nie miałam również że one - dorosłe zebry- mogą się wzajemnie pozabijać.. to nie brzmi dobrze. U Ciebie to była dobrana parka i tak bez powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samiec zabił samicę, bo ta w najmniej oczekiwanym momencie odpuściła tarła...

 

Zebry to jedne z najagresywniejszych pielęgnic, poczekaj aż podrosną do 10-15cm samce, przy tarle zabiją wszystko co im w nim przeszkodzi.

 

Jeżeli chcesz pielęgnice do gupików i innych małych pierdółek to polecam A. Sajica lub A. Maroni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Skończyła się jakiś czas temu w moim zbiorniku era Pielęgnic Zebr (czy Zeber? nigdy nie wiem jak to się odmienia)... W zbiorniku zamieszkały- Paletki.

Obecne rybki według opinii Paletkarzy to obraz nędzy i rozpaczy :) , ale ja się i tak z nich cieszę , bo mi się podobają - a są tylko dodatkiem do akwarium a nie główną ozdobą.

 

Całe szczęście po Zeberkach do akwa ponownie wprowadziłam krewetki więc i rośliny zaczęły odżywać na nowo i ponownie mam zielony zbiornik :) .

 

Zdjęcia nie wychodzą jakoś...to może filmik :

http://www.youtube.com/user/lwica79?fea ... 1KUMg9zilU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się swego czasu Zeberek naszukałam. Niby wszędzie są, niby takie popularne..a jednak jak już się chce kupić to problem :) . U mnie ani w zoologicznym sprowadzić nie umieli, w okolicy nikt nie miał, na allegro było zwykle za daleko na wysyłki... ale jakoś w końcu się udało trafić.

Zeberki były cudne - trzeba im to przyznać - ale do odpowiedniego zbiornika.. w moim niestety nie mogły zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przez jakiś czas między erą Zeberek a Paletek , były właśnie same małe rybki.. Jednak w akwa wtedy nie ma na czym skupić wzroku. A może to kwestia tego, że ja od początku istnienia tego zbiornika byłam przyzwyczajona do widoku większych rybek.

Zdjęcia wstawię, jak mi się jakieś sensowne uda zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...