Skocz do zawartości

[300l] ogólne. Papuzie i inne :)


lwica79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bez obaw :) , własne rybki jeszcze rozpoznaję :) . To prawda, że te dwie często wyglądają podobnie, z tym, że Irokez ma dużo koloru pomarańczowego a Rio głównie żółty, na dodatek Rio jest jeszcze o 1/3 mniejszy od Irokeza.

Jedna z papuzi-Wicherek jest z kolei najczęściej łudząco podobna do WMDD, tylko o 1/3 mniejsza a w ciągu ostatnich dwóch dni nabrała takich kolorów jakby się chciała upodobnić do Rio..ta to dpiero zdolna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł, że wszystkie papuzie są barwione? Wiem, że takie były kiedyś opinie...i to jeszcze pewnie zamnim ktokolwiek je na własne oczy widział opinia się pojawiła.

Przeczytałem w mojej mądrej książce Johna Dawes'a http://allegro.pl/item625176576_akwarys ... mocja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w zasadzie jedynie z obserwacji swoje wnioski wyciągam..a o pochodzeniu moich rybek nie wiem nic (choć staram się wmawiać sobie, że nie znęcano się nad nimi jak były malutkie). Być może, że autor książki ma rację, ale mam nadzieję że jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na lepsze to się akwa nie zmieniło za bardzo, bo roślinki mi kapryszą. Nie mam już problemu z glonami, podaję raz na tydzień nawóz potasowy, mam zaaplikowane do piasku kulki gliniano-torfowe...ostatnio kupiłam nawet żelazo, ale nic nie pomaga. A problemem jest żółknięcie liści. Np. blyxa ponad listkami z którymi ją kupiłam rozdzieliła się już na dwie nowe rozetki, które jednak mają o 2/3 krótsze liście od starych i jasno żółte zamiast zielonych. Pistia nawet żółknie i nie rośnie. Jednak nie jest to chloroza, bo listki są róznomiernie jasne, a nie pomiędzy żyłkami.

Pozostają mi eksperymenty z nawozami, bo na razie nie mogę kupić testów na potas i fosfor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Długo nie aktualizowałam swojego wątku..a zmieniło się bardzo wiele więc może to zrobię.

 

 

Na początek obecna obsada:

 

-Gurami Marmurkowe -7 sztuk (docelowo 5 samic i 2 samce)

-Gurami Dwuplame - jedna starowinka samica

-Zbrojniki LDA16 - 2 dorosłe samce i 1 samica + 4 podrostki (na sprzedaż)

-Gupiki Niebieskie(znaczy z niebieskimi płetwami..jak w awatarze) - kilka samic, kilka samców i trochę maluchów

-Kiryski - 6Black Venesuela , 8Albinosów, 5Sterby

-Otoski - co najmniej 10 sztuk

-Kosiarka - jedna pozostała..nie jestem w stanie jej wyłowić by oddać

-Ramirezka-samiec (do sprzedania)

-Krewetki Red Cherry- co najmniej kilkadziesiąt

-Helenki i Świderki

 

tak wyglądało akwarium jeszcze z 2 tygodnie temu (nadal zarasta zieleniną):

Dołączona grafika

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c6b ... 47466.html link do większego zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację :) . Pozbyłam się czerwonych roślin gdyż kolor dla akwarium dawały Papuzie. Teraz kiedy ich nie ma...chyba rzeczywiście przydało by się kolorkiem pobawić. Zobaczymy czy coś czerwonego w akwa się przyjmie...bo mam słabe światło i nie nawożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papużki sprzedałam niestety/albo stety.. rosły jak na drożdżach i coraz więcej kopały w podłożu, musiałam codziennie dosadzać roślinki. Znalazłam im nowy domek 450l więc jeszcze większy od mojego..u osoby która z pielęgnicami już doświadczenie miała więc wywnioskowałam że będzie im dobrze.

Nawet olała bym to że rośliny muszę dosadzać, bo to detal-były śliczne i kochane, ale rosły tak że i tak nie miała bym ich sumienia trzymać w 300l za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prosiłbym żebyś dopisała informacje co do zbiornika. Jakie światło,co2, filtr itp. Potem się wypowiem :)

 

akwa 300l 150x50x40

świetlówki: 80W +56W (kilka godzin na dzień)

brak nawożenia i CO2 - ostatnio tylko potas podaję czasami

filtracja: zwwnętrzny Jebao i wewnętrzny -Fan3

 

 

Poczytałem posty , niektóre dotyczą ubarwienia Twoich papuzich to Ci napiszę (Twoje papuzie jeszcze nie są w pełni wybarwione i wszelkie paski,ciapki i plamki z wiekiem znikną i ryby docelowo są jednobarwne,oczywiście są różne naturalne barwy papuzich.

Nie masz racji, bo co najmniej jedną papużkę miałam -WMDD która się absolutnie nie wybarwiała i pasy miała naturalne- tego jestem pewna. Reszta-owszem..z czasem wszelkie plamki się zatarły prawie do zera i pozostały tylko jednolite odcienie pomarańcz i róż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Oglądając zdjęcia z pierwszego postu ......... Tak możesz być dumna. To czego dokonałaś nie udaje się większości akwarystów. Stojąc w miejscu cofają się a Ty przesz do przodu i to z ogromnymi efektami . Mogę tylko zazdrościć i żałować ze u Mnie tych postępów nie ma :( Stoję w miejscu ( cofam się ) . Ale takie zbiorniki - takie przemiany inspirująca do dalszych działań . Jeszcze raz gratuluje i czekam na kolejne odsłony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest różnica.

Baniak ma fajne wymiary, ja oczywiście dałbym tu pielęgnice.

Jako, że masz delikatne rośliny to poszedłbym w akary z maroni, do tego coś z rodziny Xiphophorus, proponuje Zmienniaki Wielobarwne.

 

Aranż ma to "coś", ale brakuje mi tutaj lekkiego akcentu czerwieni lub brązu, pomyśl nad cryptocoryne wendtii brown i ludwigia repens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...