Skocz do zawartości

Co to za okaz???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Może ktoś zna taką rybkę? Ma około 20cm, zjada dosłownie wszystko warzywa, owoce, mięsko gotowane, pieczone... nie lubi mielonki z puszki bo pewnie wie, że mało zdrowa ;) Jest z nami kilka dobrych lat tylko została sama bo dziwnym trafem koledzy i koleżanki znikły, o roslinkach nie wspominając. Pytałam w sklepie gdzie ją kupiliśmy co to za okaz, ale nikt mi nie potrafi powiedzieć.

Może ma ktoś podobną i zna jej nazwę?

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z tą sielawą bym tak ie startował do przodu. Inna łuska, inny dziób, a także inne rozmieszczenie płetwy grzbietowej. Powinna być w miarę równo z płetwami brzusznymi (czy jak się one tam nazywają).

Ukleja też to nie jest. inny kształt łuski oraz budowę ciała. Co to jest - nie wiem. ale na te słodkowodne ryby jeziorne bym nie stawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest słonecznica, ani sielawa. Tego jestem pewny, nie wiem jednak co to może być.

Pysk i łuska podobny do śledziowatych, ale tak długie płetwy rzadko występują w tej rodzinie.

 

Nie wiem czy jeszcze tu zaglądasz. Jeśli tak to zapodaj jeszcze jakieś zdjęcia. Mało prawdopodobne, ale to może być ukleja. To raczej nic rodzimego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...