Skocz do zawartości

`zaloty`skalarów


Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wiem czy to można tak nazwać ;p

Dobrana parka skalarów dziwnie się zachowuje. (Na pewno parka,bo widziałam składaną ikrę i ich wspólne pilnowanie,co niestety zakończyło się skonsumowaniem ikry)

Samiec i samiczka nabierają intensywniejszych i ostrzejszych kolorów,i zaczynają ze sobą tak dziwnie,hmmm...tańczyć ?

Z chęcią bym nakręciła filmik i go tu pokazała,ale mój `sprzęt`(O ile można to tak nazwać) nie jest dobrej jakości.

Pytanie do posiadaczy skalarów:

Wam też się takie przeczy przydarzają ?

Czy to normalne,czy raczej nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz skalara hodowlanego bez akwa tarliskowego i odseparowania ikry się nie obejdzie, niestety w ramach hodwli skalar ze sklepy nie posiada instynktu macierzyńskiego prędzej czy później ikrę zjedzą rodzice

takie "tanczenie" hmmm szkoda że nie ma filmu ;) ale pewnie to zachowanie godowe ja nie zauważyłem u moich tarlaków czegoś takiego, mało dokładnie opisałaś więc cieżko określić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrana parka skalarów dziwnie się zachowuje. (Na pewno parka,bo widziałam składaną ikrę i ich wspólne pilnowanie,co niestety zakończyło się skonsumowaniem ikry)

 

2 samice też złożą ikrę i ją zaraz zjedzą...

moja para skalarów złożyła mi w akwarium tarliskowym ikrę pod specjalnie przygotowanym liściem w takim miejscu że była ona dla mnie nie widoczna... dowiedziałem się o niej w momencie gdy samica zaczęła przenosić młode na zewnętrzną stronę liścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...